Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

10 stycznia 2019

Mieszkańcy zdecydowali. Wysoka frekwencja spotkania

fot. MM

fot. MM

9 stycznia w świetlicy wiejskiej w Rościminie zorganizowano zebranie sołeckie, podczas którego # wybrano nowego sołtysa. Frekwencja była bardzo wysoka, co pozytywnie zaskoczyło zaproszonych gości.

Spotkanie rozpoczął dotychczasowy sołtys Krzysztof Raczyński. Wygłosił on sprawozdanie z działalności sołtysa i rady sołeckiej, po czym podziękował mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem podczas ostatnich dwóch kadencji oraz za współpracę na rzecz Rościimina. Jak się później okazało, Krzysztof Raczyński postanowił nie startować w przeprowadzanych tego dnia wyborach.

Zanim przystąpiono do głosowania, zaszła konieczność powołania komisji skrutacyjnej, skład której zasilili: Agnieszka Pilarczyk (przewodnicząca), Tomasz Kaźmierczak oraz Wanda Monika Hy-Pinkowska. Zgłoszono dwóch kandydatów, byli nimi Henryk Kimber oraz Krzysztof Leper. Rywalizacja tych dwóch panów była o tyle ciekawa, że obaj startowali w zeszłorocznych wyborach do rady miejskiej. Wówczas lepszy okazał się Krzysztof Leper. W sali stawiły się 52 osoby uprawnione do głosowania. Po podliczeniu wszystkich głosów wszystko było już jasne.

Tym razem radny obecnej kadencji musiał pogodzić się z porażką, gdyż uzyskał zaledwie 19 głosów przy 33 głosach poparcia dla Henryka Kimbera. Nowy sołtys otrzymał z rąk kierownika referatu gospodarki komunalnej Pawła Góreckiego list gratulacyjny, natomiast ustępujący sołtys wręczył nowo wybranemu gospodarzowi tablicę z napisem „Sołtys”.

W dalszej kolejności wybrano radę sołecką. Zgłoszono 6 kandydatów, spośród których mieszkańcy wybrali pięcioosobową radę. Nowa rada sołecka prezentuje się następująco: Krzysztof Raczyński, Marcin Zarębski, Ewa Iciek, Piotr Pilarczyk oraz Jean Louis Hy-Pinkowski.

Spotkania sołeckie są doskonałą okazją do dyskusji o bieżących sprawach dotyczących poszczególnych miejscowości. Nie inaczej było w Rościminie. Mieszkańcy mieli możliwość porozmawiania z Pawłem Góreckim oraz mroteckimi radnymi – Tomaszem Krakowskim, Arkadiuszem Lange, Tomaszem Tarnolickim i Krzysztofem Leperem. Głównym tematem poruszanym podczas zebrania był stan dróg na terenie sołectwa. Jest to niewątpliwie największy problem, z którym od lat borykają się mieszkańcy tej miejscowości.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  ok, w dniu 10-01-2019 14:43:04 napisał:

  Gratuluję panie Kimber i gratuluję mieszkańcom super wyboru!

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Gość, w dniu 10-01-2019 15:25:48 napisał:

  Czy to prawda że Pan Leper nie dostał się nawet do rady sołeckiej ?

  odpowiedz

  • -6 (8)

  Żenada, w dniu 10-01-2019 16:08:46 napisał:

  Żenada facet był radnym 4 lata nic nie zrobił dla Rościmina w życiu też niczego nie osiagnoł a młodego przedsiębiorcę nie wybrali dlatego ze pochodzi z tzw "Rościmin PGR"

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (3)

  Rościminianin, w dniu 10-01-2019 17:19:08 napisał:

  Ciekawe czy powstanie ten Hotel koło stanicy i prawdziwa plaża. Drzewa zostały wycięte, lecz trzcina i chwasty dalej są.Przydałby się piasek również i renowacja mostku

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Gość, w dniu 10-01-2019 17:28:19 napisał:

  Hotel raczej nie powstanie bo harcerze się wycofali z inwestycji a plaże miała gmina zrobić, powstały toalety nikomu nie potrzebne :-)

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Gość, w dniu 10-01-2019 21:59:30 napisał:

  super napis na dresiku! brawo Panie Krzysztofie :-)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  M, w dniu 11-01-2019 19:07:09 napisał:

  Gratulacje dla nowego sołtysa! W końcu Rościmin będzie miał sołtysa a nie psełdo sołtysa!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mroczek, w dniu 12-01-2019 14:24:09 napisał:

  myśle , że każdy sołtys chciałby bardzo dużo zrobić dla swojej wsi , niestety , Gmina zabiera z sołectw spory haracz z naszych odpisów podatkowych , sama niechętnie chce przeznaczać od siebie środki finansowe , chyba , że sa to srodki unijne , to i tak potrafią je okroic itd. , musimy mieć swiadomość , że zawsze miasto wygrywa , bo tam są potencjalni wyborcy itd. :

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Masaż leczniczy
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
MEBLE PIOTR PASIEKA
Baterie
od 0,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)