Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2019

Mieszkańcy zdecydowali. Sołectwo Witosław ma pełną radę

fot. BG

fot. BG

Po tym jak w ostatnich miesiącach doszło do zmian w radzie # sołeckiej sołectwa Witosław, mieszkańcy zebrali się w WDK, aby uzupełnić jej skład o jednego członka.

15 stycznia br. miały miejsce wybory nowej rady sołeckiej na czele z sołtysem, która miała pełnić kadencję przez kolejnych 5 lat.

Mieszkańcy ponownie zaufali Zygmuntowi Buremu, który ponownie został gospodarzem wsi. W skład rady weszli natomiast: Stefan Kurpiewski, Magdalena Musiał - Resler oraz Monika Piotrowska.

Niestety dla mieszkańców, krótko trwała współpraca w tym gronie i 25 czerwca odbyło się nadzwyczajne zebranie wiejskie, na którym głosowano nad odwołaniem sołtysa oraz rady sołeckiej. Bury wolą mieszkańców musiał pożegnać się ze swoją funkcją, natomiast rada pozostała. Z jej członków wybrano nowego gospodarza, którym została Magdalena Musiał – Resler.

Niezbędne więc okazało się wybranie nowej osoby, która miała uzupełnić skład, bowiem rada sołectwa Witosław musi liczyć 3 członków. W związku z tym odbyło się zebranie, które miało miejsce w Wiejskim Domu Kultury. Poprowadził je sekretarz Mroczy, Zbigniew Gliszczyński. W związku z brakiem quorum odbyło się w drugim terminie.

Jedynym kandydatem, który zgłosił się był Daniel Gaworski, więc głosowanie było formalnością. Mieszkańcy byli jednomyślni i wszystkie 21 głosów było za!

Tym samym sołectwo Witosław ma kompletną radę sołecka, przed którą stoi wiele zadań związanych z potrzebami wsi, a także samych mieszkańców.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Drobne naprawy
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)