Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2019

Mieszkańcy zdecydowali. Sołectwo Witosław ma pełną radę

fot. BG

fot. BG

Po tym jak w ostatnich miesiącach doszło do zmian w radzie # sołeckiej sołectwa Witosław, mieszkańcy zebrali się w WDK, aby uzupełnić jej skład o jednego członka.

15 stycznia br. miały miejsce wybory nowej rady sołeckiej na czele z sołtysem, która miała pełnić kadencję przez kolejnych 5 lat.

Mieszkańcy ponownie zaufali Zygmuntowi Buremu, który ponownie został gospodarzem wsi. W skład rady weszli natomiast: Stefan Kurpiewski, Magdalena Musiał - Resler oraz Monika Piotrowska.

Niestety dla mieszkańców, krótko trwała współpraca w tym gronie i 25 czerwca odbyło się nadzwyczajne zebranie wiejskie, na którym głosowano nad odwołaniem sołtysa oraz rady sołeckiej. Bury wolą mieszkańców musiał pożegnać się ze swoją funkcją, natomiast rada pozostała. Z jej członków wybrano nowego gospodarza, którym została Magdalena Musiał – Resler.

Niezbędne więc okazało się wybranie nowej osoby, która miała uzupełnić skład, bowiem rada sołectwa Witosław musi liczyć 3 członków. W związku z tym odbyło się zebranie, które miało miejsce w Wiejskim Domu Kultury. Poprowadził je sekretarz Mroczy, Zbigniew Gliszczyński. W związku z brakiem quorum odbyło się w drugim terminie.

Jedynym kandydatem, który zgłosił się był Daniel Gaworski, więc głosowanie było formalnością. Mieszkańcy byli jednomyślni i wszystkie 21 głosów było za!

Tym samym sołectwo Witosław ma kompletną radę sołecka, przed którą stoi wiele zadań związanych z potrzebami wsi, a także samych mieszkańców.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Meble kuchenne
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pieczątki Colop
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)