Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2019

Mieszkańcy zdecydowali. Sołectwo Witosław ma pełną radę

fot. BG

fot. BG

Po tym jak w ostatnich miesiącach doszło do zmian w radzie # sołeckiej sołectwa Witosław, mieszkańcy zebrali się w WDK, aby uzupełnić jej skład o jednego członka.

15 stycznia br. miały miejsce wybory nowej rady sołeckiej na czele z sołtysem, która miała pełnić kadencję przez kolejnych 5 lat.

Mieszkańcy ponownie zaufali Zygmuntowi Buremu, który ponownie został gospodarzem wsi. W skład rady weszli natomiast: Stefan Kurpiewski, Magdalena Musiał - Resler oraz Monika Piotrowska.

Niestety dla mieszkańców, krótko trwała współpraca w tym gronie i 25 czerwca odbyło się nadzwyczajne zebranie wiejskie, na którym głosowano nad odwołaniem sołtysa oraz rady sołeckiej. Bury wolą mieszkańców musiał pożegnać się ze swoją funkcją, natomiast rada pozostała. Z jej członków wybrano nowego gospodarza, którym została Magdalena Musiał – Resler.

Niezbędne więc okazało się wybranie nowej osoby, która miała uzupełnić skład, bowiem rada sołectwa Witosław musi liczyć 3 członków. W związku z tym odbyło się zebranie, które miało miejsce w Wiejskim Domu Kultury. Poprowadził je sekretarz Mroczy, Zbigniew Gliszczyński. W związku z brakiem quorum odbyło się w drugim terminie.

Jedynym kandydatem, który zgłosił się był Daniel Gaworski, więc głosowanie było formalnością. Mieszkańcy byli jednomyślni i wszystkie 21 głosów było za!

Tym samym sołectwo Witosław ma kompletną radę sołecka, przed którą stoi wiele zadań związanych z potrzebami wsi, a także samych mieszkańców.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zabiegi odmładzające
Deska elewacyjna
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Masaż gorącymi kamieniami
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Pomoc drogowa
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)