Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2019

Mieszkańcy wybrali sołtysa. Piotr Łuczak na kolejną kadencję

fot. MM

fot. MM

Cykl zebrań sołeckich w gminie Kcynia powoli dobiega końca. Póki co w przypadku większości # miejscowości dotychczasowi sołtysi utrzymują swoje posady i nie inaczej było 23 kwietnia w sołectwie Paulina, w którego skład wchodzą jeszcze takie miejscowości jak Józefkowo i Kowalewko Folwark.

Bo zebranie sołeckie mogło rozpocząć się w pierwszym terminie, frekwencja musiała wynieść minimum 20% uprawnionych do głosowania mieszkańców, czyli w przypadku sołectwa Paulina były to 33 osoby. Na 165 uprawnionych, w miejscowej świetlicy wiejskiej zjawiło się 35 osób, więc Marek Szaruga mógł oficjalnie rozpocząć zebranie. Po powołaniu komisji skrutacyjnej, mieszkańcy przystąpili do podawania kandydatów na sołtysa oraz członków rady sołeckiej. W przypadku tego pierwszego zgromadzone w świetlicy osoby nie miały problemu z podjęciem decyzji – zgłoszono tylko jedną kandydaturę na gospodarza wsi, dotychczasowego sołtysa Piotra Łuczaka, który otrzymał 32 głosy poparcia. O wstąpienie w szeregi pięcioosobowej rady sołeckiej starało się aż ośmiu kandydatów. Po przeprowadzeniu tajnych wyborów, komisja skrutacyjna ogłosiła wyniki, na mocy których „nowego” sołtysa będzie wspierała rada sołecka w następującym składzie: Dawid Głowski, Kinga Paradowska, Mieczysław Kamiński, Emilia Janeczko oraz Monika Pater.

Podczas zebrania głos zabrał również dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel, który przestrzegał mieszkańców przed przestępcami wykorzystującymi naiwność ludzi, zwłaszcza tych w starszym wieku – omawiając sposoby działania potencjalnych oszustów wykorzystujących popularne ostatnimi czasy metody „na wnuczka” czy też „na policjanta”. Mieszkańcy prosili również o zwiększenie ilości patroli w ich miejscowości. – mamy ładną drogę, przez co kierowcy przejeżdżają tutaj z nadmierną prędkością stwarzając zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i pieszych – zauważył jeden z mieszkańców wsi.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)