Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Mieszkańcy wybrali sołtysa. Nie wszyscy byli zgodni

fot. Agata Zwierzchowska

fot. Agata Zwierzchowska

W drodze zarządzenia wójt Gminy Dariusz Gryniewicz 7 stycznia 2019 roku zwołał Zebranie Wiejskie # w Sołectwie Radzicz, celem dokonania wyboru sołtysa i rady sołeckiej.

Włodarz otworzył zebranie i przywitał mieszkańców Sołectwa. W zebraniu uczestniczyli: wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, przedstawiciel Komisariatu w Mroczy asp. szt. Piotr Majewski oraz przedstawiciel straży Gminnej Bernadeta Przemorska.

Sołtys Ewa Malak przedstawiła sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za ostatnią kadencję. Przed przystąpieniem do powołania komisji skrutacyjnej uczestniczącym w zebraniu przedstawiono zasady dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej.

Chwilę później wybrano komisję skrutacyjną w składzie:
-Joanna Szcześniak - przewodnicząca
-Hanna Białas - członek
-Paulina Schulz-Ślężak - członek

Następnie przewodnicząca komisji poprosiła mieszkańców o propozycje kandydatów na Sołtysa. Jedyną kandydatką była dotychczasowa Sołtys pani Ewa Malak.

Na 39 osoby głosujące, 31 osób było za kandydaturą pani Ewy na sołtysa.

Sołtysem Radzicza została pani Ewa Malak.

W skład rady sołeckiej wchodzą:
- Artur Łoński
- Iwona Maison
- Justyna Maliszewska
- Walerian Marach
- Sławomir Masloch
- Joanna Pięta
- Krzysztof Wrzeszcz

W następnej części zebrania Wójt podjął kilka ważnych kwestii między innymi: podwyżki opłaty za śmieci, wyjście ze spółki KPWiK w Szubinie, przywrócenie Posterunku w Sadkach.

Podczas zebrania zostały omówione sprawy bieżące dotyczące sołectwa oraz Gminy. Mieszkańcy zadawali pytania Wójtowi. Dotyczyły one inwestycji, wiat przystankowych, oświetlenia, dróg powiatowych, brudnej drogi w kierunku Machowa, wody oraz odśnieżania. Dariusz Gryniewicz chętnie oraz rzeczowo odpowiadał na pytania mieszkańców.

Dzielnicowy pan Piotr Majewski zachęcał mieszkańców do rozmów oraz zadawania pytań dzielnicowym.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

materiał: Agata Zwierzchowska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meble łazienkowe
Czytniki kodów kreskowych
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)