Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Mieszkańcy wybrali sołtysa. Kolejny kredyt zaufania dla Joanny Pawlak

fot. LZ

fot. LZ

28 osób spośród 210 uprawnionych do głosowania zadecydowało, że sołtysem # Łankowic ponownie została Joanna Pawlak. Była jedyną kandydatką do pełnienia tej funkcji, a mieszkańcy poparli ją jednogłośnie.

Joanna Pawlak przez najbliższe 5 lat będzie współpracowała z siedmioosobową radą sołecką: Anną Dudą-Nowicką, Lucyną Rewolińską, Michałem Olendrem, Kajetanem Gawryszakiem, Zbigniewem Witczakiem, Tomaszem Dudziakiem i Grzegorzem Kozłowskim.

Joanna Pawlak poinformowała zgromadzonych w świetlicy wiejskiej o tym, co udało się zrobić przez ostatnie 4 lata. Mówiła więc o najważniejszych inwestycjach w sołectwie, ale także wspomniała o zabawach integracyjnych. Podziękowała mieszkańcom za zaufanie, zaś burmistrzowi, radzie sołeckiej, członkiniom KGW i druhom z OSP za owocną współpracę.

Zebranie było okazją do porozmawiania o problemach. Mieszkańcy pytali m.in. o strefę płatnego parkowania w mieście, rozmawiano także o zmianie organizacji ruchu przy ulicy Sądowej, o remoncie świetlicy wiejskiej w Łankowicach.

Mieszkańcy poruszyli oczywiście problem dróg gminnych. Na każdym spotkaniu podkreślają, że konieczny jest remont drogi w kierunku Łankowic. Aktualnie jest ona nieprzejezdna, poza tym jest taka wąska, że 2 ciągniki nie są w stanie się minąć. Rolnicy muszą jeździć na swoje pola przez miasto, inaczej się nie da. Ostatnim problemem, jaki poruszono, była sprawa psów biegających luzem po wiosce.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Iwniok, w dniu 16-04-2019 20:11:09 napisał:

    Brawo, brawo gratulacje. Pozdro Rfc:)

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Tonery Directions
27PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Kanapa
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)