Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Mieszkańcy wybrali sołtysa. Kolejny kredyt zaufania dla Joanny Pawlak

fot. LZ

fot. LZ

28 osób spośród 210 uprawnionych do głosowania zadecydowało, że sołtysem # Łankowic ponownie została Joanna Pawlak. Była jedyną kandydatką do pełnienia tej funkcji, a mieszkańcy poparli ją jednogłośnie.

Joanna Pawlak przez najbliższe 5 lat będzie współpracowała z siedmioosobową radą sołecką: Anną Dudą-Nowicką, Lucyną Rewolińską, Michałem Olendrem, Kajetanem Gawryszakiem, Zbigniewem Witczakiem, Tomaszem Dudziakiem i Grzegorzem Kozłowskim.

Joanna Pawlak poinformowała zgromadzonych w świetlicy wiejskiej o tym, co udało się zrobić przez ostatnie 4 lata. Mówiła więc o najważniejszych inwestycjach w sołectwie, ale także wspomniała o zabawach integracyjnych. Podziękowała mieszkańcom za zaufanie, zaś burmistrzowi, radzie sołeckiej, członkiniom KGW i druhom z OSP za owocną współpracę.

Zebranie było okazją do porozmawiania o problemach. Mieszkańcy pytali m.in. o strefę płatnego parkowania w mieście, rozmawiano także o zmianie organizacji ruchu przy ulicy Sądowej, o remoncie świetlicy wiejskiej w Łankowicach.

Mieszkańcy poruszyli oczywiście problem dróg gminnych. Na każdym spotkaniu podkreślają, że konieczny jest remont drogi w kierunku Łankowic. Aktualnie jest ona nieprzejezdna, poza tym jest taka wąska, że 2 ciągniki nie są w stanie się minąć. Rolnicy muszą jeździć na swoje pola przez miasto, inaczej się nie da. Ostatnim problemem, jaki poruszono, była sprawa psów biegających luzem po wiosce.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Iwniok, w dniu 16-04-2019 20:11:09 napisał:

    Brawo, brawo gratulacje. Pozdro Rfc:)

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie geometrii kół
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Wypożyczalnia samochodów
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Nadanie modnej linii
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)