Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2018

Mieszkańcy w końcu doczekali się świetlicy. Nowy budynek robi wrażenie

fot. Krzysztof Wiese

fot. Krzysztof Wiese

W dniu 25.05.2018r. w Ostrowie miał miejsce odbiór końcowy zadania, którego wartość z uwzględnieniem # kosztów pełnienia nadzoru inwestorskiego wyniosła 849 559,19 zł.

Inwestycja rozpoczęła się przekazaniem placu budowy w dniu 11.09.2017r., natomiast zakończenie prac budowlanych nastąpiło w dniu 15.05.2018r. W chwili obecnej trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Po uzyskaniu decyzji nastąpi uroczyste przekazanie infrastruktury społeczności lokalnej zamieszkującej sołectwo, które do tego momentu było jedynym sołectwem nieposiadającym obiektu świetlicy wiejskiej.

W wyniku realizacji zadania powstał budynek parterowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 137,24 m2. W nowej świetlicy znajduje się sala o powierzchni blisko 84 m2, kuchnia, pomieszczenia gospodarcze, szatnia oraz kotłownia olejowa wraz z magazynem paliw. W obiekcie świetlicy zastosowano nowoczesne urządzenia służące ochronie środowiska. Dla pomieszczeń świetlicy jako uzupełniające źródło ciepła zaprojektowano instalację fotowoltaiczną zasilaną poprzez instalację solarną – 12 paneli mocowanych na dachu budynku oraz poprzez turbinę wiatrową na słupie systemowym. Ponadto poza standardowym wyposażeniem obiekt świetlicy będzie posiadał centralę wentylacyjną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła.

Przy świetlicy powstało 11 utwardzonych miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych. Teren świetlicy został ogrodzony, powstały utwardzone dojścia i dojazdy, wiata wraz z grillem oraz ławki. W pobliżu świetlicy zlokalizowano boisko do siatkówki oraz plac zabaw.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 508 931,00 zł.

Wniosek o dofinansowanie dla zadania w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.

materiał: Paulina Kajzer

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)