Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

16 września 2019

Mieszkańcy rozdysponowali fundusz. Priorytetem miejsce dla dzieci

fot. LZ

fot. LZ

Dąbrówka Słupska w ramach funduszu sołeckiego ma do rozdysponowania # 20 tys. 159 zł. Mieszkańcy zgodnie rozdzielili pieniądze na kilka zadań, jednak w przyszłym roku priorytetem dla nich będzie stworzenie miejsca dla dzieci.

Zanim rozpoczął się podział nowego funduszu, trzeba było wprowadzić zmiany w tegorocznym budżecie. Do dyspozycji sołectwa pozostało jeszcze 1329 zł i mieszkańcy zgodnie ustalili, żeby zakupić rozkładane stoły i ławki. A ile pieniędzy przeznaczono na poszczególne zadania na rok 2020?

– promocja gminy, w tym turniej sołectw – 2000 zł,
– utrzymanie boiska i zakup zieleni – 1500 zł,
– doposażenie świetlicy (nowe drzwi wejściowe) – 2500 zł,
– metalowe elementy na plac zabaw – 10 tys. 859 zł,
– kruszywo na drogi – 3000 zł,
– doposażenie OSP Ciężkowo – 300 zł.

Sołtys Tadeusz Ciesielski zaproponował jeszcze podstawienie kontenerów wielkogabarytowych, jednak mieszkańcy nie wyrazili na to zgody, tłumacząc, że są one przepełnione dosłownie po kilku minutach, a śmieci można wywieźć na PSZOK.

Zebranie było oczywiście okazją do rozmów na temat problemów wsi. Pytano więc o to, dlaczego sołectwo musi przeznaczać pieniądze na drogi. - To powinna robić gmina, to ich drogi! - mówił jeden z mieszkańców.

Głównym problemem w Dąbrówce Słupskiej jest brak bezpieczeństwa na drodze. Mieszkańcy domagają się przejść dla pieszych zarówno we wsi, jak i na drodze krajowej, progów zwalniających i oświetlenia.

Sołtys poinformował zebranych, jakie wnioski budżetowe złożył do gminy i powiatu i prosił kobiety, aby zarejestrowały koło gospodyń wiejskich.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi dla panów
Meble kuchenne
Test amortyzatorów
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Przewóz krajowy
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)