Dziś mamy 17 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
13 marca 2018

Mieszkańcy nie dopisali. Na tapecie budowa świetlicy i jednej z dróg

fot. BG

fot. BG

Kosowo było kolejnym sołectwem w gminie Mrocza, które podsumowało ubiegły rok. Jak zwykle #padły pytania związane z drogą do Modrakowa, a także budową świetlicy.

Zebranie z powodu niskiej frekwencji odbyło się w drugim terminie. Otworzył je sołtys wsi Jarosław Smarzyk, który następnie przedstawił sprawozdanie z działalności w 2017 roku. Odbyły się 2 zebrania, 3 imprezy, kolejny raz lwią część budżetu sołeckiego przeznaczono na budowę chodnika w stronę Modrakowa. Następnie, przegłosowano uchwałę Rady Miejskiej w sprawie sprzedaży alkoholu. Jedna z mieszkanek zabierając głos skarżyła się na tablicę unijną, która stoi pokrzywiona i stwarza niebezpieczeństwo. Prosiła również o ścięcie drzew na „starym” placu zabaw, a także o wywóz sprzętu zalegającego w szkolnej piwnicy.

- Jakie są perspektywy na budowę świetlicy? – padło pytanie. Problemem według burmistrza, są przepisy. Gleba na której miałby stać budynek ma wysoką klasę, której odrolnienie zajmuje sporo czasu – Miejmy nadzieję, że koniunktura się zmieni – tłumaczył Leszek Klesiński. W tym, urząd gminy złoży niezbędne dokumenty do ubiegania się o dofinansowanie na budowę drogi do Modrakowa, wraz z chodnikiem. Jeśli kolejny konkurs skończy się po myśli włodarza, prace ruszą jeszcze w tym roku. Ponadto poruszono również temat zniknięcia pojemnika na odzież używaną, proszono o uzupełnienie terenu sołectwa 5 znakami drogowymi. Obecny na zebraniu przewodniczący rady powiatu Radosław Mrugowski poinformował mieszkańców o zakupie sprzętu niezbędnego do oczyszczania pobocza drogi, jak choćby tej z Kosowa do Karnówka. Przekazał również dobre wieści związane ze szpitalem w Nakle, który ma zostać doinwestowany. 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  kosowianin, w dniu 13-03-2018 13:20:55 napisał:

  dla kilku mieszkanców budowac swietlice , Pani Renia dzielnie podnosiła frekwencje , brawo za pomysł !!

  odpowiedz

  • 0 (2)

  ryba, w dniu 13-03-2018 16:55:54 napisał:

  budowa nowej swietlicy po co skoro mozna zaadoptować budynek gdzie kiedyś działał prężnie klub który potem przerobili na salkę do niedzielnych mszy św.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Podpita Anita , w dniu 13-03-2018 20:06:43 napisał:

  faktycznie niespotykane tłumy, jakby choćby trochę polali na tym zebranku toby było bardziej tłoczno

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Wesoły Antek , w dniu 13-03-2018 20:10:11 napisał:

  pierdzielenie jak co roku, jakby polali to i może by się polali i byłoby wesoło

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kosowo, w dniu 13-03-2018 22:13:38 napisał:

  Niestety 3 wioski i w każdej inne priorytety i ludzie jedni piją drudzy działają a trzeci wszystko mają i wywalone mają!! !!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  ja, w dniu 14-03-2018 00:16:58 napisał:

  Oczywiście przyszło niewielu, ale później wszyscy będą mieć pretensje

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Seba, w dniu 14-03-2018 06:56:33 napisał:

  Po co nowa świetlica?!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kosowo, w dniu 14-03-2018 08:03:31 napisał:

  zrobić świetlice pod sklepem będą mieli pijoki z modrakowa gdzie chlać zwłaszcza mąż P S

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Kosowianka, w dniu 14-03-2018 12:48:16 napisał:

  Zgadzam się z wypowiedzią osoby z dołu. Świetlica nadaje się tylko pod sklep:-) haha

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Czytniki kodów kreskowych
Meble łazienkowe
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Lipoliza injekcyjna
SALONY
Nowe stylizacje
REGAŁY
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)