Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

08 marca 2018

Mieszkańcy mieli wiele pytań. Dyskusje były długie i gwałtowne

fot. MM

fot. MM

7. marca w Ślesinie w sali Wiejskiego Domu Kultury odbyło się zebranie sołeckie. Za #ławą zaproszonych gości zasiedli m.in. burmistrz Sławomir Napierała, starosta Tomasz Miłowski, zastępca burmistrza Piotr Kalamon, sekretarz gminy Krzysztof Kopiszka oraz przedstawicielki Rady Miasta i przedstawiciel Rady Powiatu.

Sołtys Ślesina Bernadeta Nowaczyk zdała sprawozdanie za ubiegły rok. Zostało ono bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców, a sołtys złożono podziękowania i gratulacje za rzetelne spełnianie swoich obowiązków. Oprócz sprawozdania, z ust Bernadety Nowaczyk padła prośba o wyrównanie dróg na wiosnę oraz zwrócenie uwagi na ul. Długą, która jest regularnie niszczona przez ciężkie pojazdy wożące buraki cukrowe. Zaobserwowane zniszczenia tej drogi zostały zaprezentowane w formie pokazu slajdów na rzutniku. Sołtys podziękowała radzie sołeckiej za pracę na rzecz wsi, dzieciom, młodzieży oraz wszystkim organizacjom i mieszkańcom wsi za pomoc przy organizowaniu imprez okolicznościowych i innych wydarzeń.

Burmistrz Sławomir Napierała zabrał głos by poinformować mieszkańców o kończeniu remontów dróg i rozpoczęciu nowych na terenie Ślesina. Poruszono kwestie szkoły, zniszczonych ulic, smogu oraz obszernie wspomniano o największych inwestycjach na terenie gminy. Mieszkańcy mieli wiele pytań w stosunku do działań burmistrza i gminy, m.in. problem ul. Sportowej, ul. Jarzębinowej, ul. Rzemieślniczej, nadmierne zaśmiecenie Ślesina, brak anteny sieci komórkowej na terenie wsi, przez co mieszkańcy mają problem z zasięgiem oraz przeniesienie placu zabaw. Dyskusje prowadzono również na temat planowanej budowy parkingu w Nakle oraz ekipy sprzątającej i wywożącej śmieci. Zebranie trwało bardzo długo, a prowadzone rozmowy były przedłużane i dosyć gwałtowne. Burmistrz nie rozstawał się z mikrofonem. Na sam koniec spotkania głos na chwilę zabrał starosta Tomasz Miłowski. Do końca dotrwała tylko trochę ponad połowa mieszkańców – całe spotkanie skończyło się ok. 21:40.

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  ślesinian, w dniu 08-03-2018 20:35:25 napisał:

  trója z ratusza wybrała sie na zebranie tego jeszcze nie było Zapewne chodzi także o wybory Pokazac sie należy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Mieszkaniec, w dniu 09-03-2018 08:13:23 napisał:

  Brawo ja :-)

  odpowiedz

  • 0 (4)

  tomek, w dniu 09-03-2018 12:42:48 napisał:

  prognozowana kwota długu miasta i gminy Nakło na koniec 2018 r 77,168,858,24 zł dane RIO

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Pszok, w dniu 10-03-2018 08:47:00 napisał:

  Ciekawe czy chwalili się tym skate parkiem i monitoringiem jak to przeciętnego ślesinianina... uj obchodzi.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Drrrrtrttt, w dniu 11-03-2018 00:08:03 napisał:

  Haha o slesinie p.soltys nie zapomniala a gabrielinie tak gdzie dzieci chodza z brudnymi butami do szkoly sluzby medyczne brak przejazdu p.soltys nie nadaje sie na p.soltys

  odpowiedz

  • 1 (1)

  0pppppp, w dniu 11-03-2018 00:23:08 napisał:

  Chcialem przekazac pani soltys ze do tragedi nie daleko.poniewaz w gabrielinie tez mieszkaja ludzie .gdy sie stanie tragedia to zadna ze sluzb nie ma szans dojechac.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  No niestety, w dniu 11-03-2018 09:20:04 napisał:

  Burmistrz gada o nakle, sołtysowa o Ślesinie a zapomnieli ci wchodzi w skład SOŁECTWA Ślesin

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Pokój dzienny/ jadalnia
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)