Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2020

Mieszkańcy czekają na budowę ścieżki. Wszystko zależy od środków

fot. arch.

fot. arch.

Już od dawno mówi się o budowie ścieżki pieszo-rowerowej z Sadek do Śmielina, która #byłaby dużym udogodnieniem nie tylko dla mieszkańców tych miejscowości. Czy coś się w tej kwestii zmieniło?

O tym, że ścieżka na trasie Sadki – Śmielin – przy drodze krajowej nr 10 dla wielu mieszkańców tych, jak i sąsiednich miejscowości byłaby wybawieniem, nie trzeba nikogo przekonywać. Bliskie sąsiedztwo DK nr 10 to z jednej strony spore udogodnienie komunikacyjne, z drugiej to koszmar dla pieszych oraz rowerzystów.

W 2018 roku po licznych pytaniach mieszkańców o to, czy budowa ścieżki byłaby możliwa, zarówno gmina Sadki, jak i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedzieli, że nie mają w planach na najbliższe dwa lata prowadzić tej inwestycji. Rok temu retoryka nieco się zmieniła i ówczesny przedstawiciel GDDKiA zapowiedział, że instytucja ta ma planach na 2020 rok rozpocząć budowę ścieżki.

Niestety, mimo pytań żadne szczegóły nie zostały przedstawione. Nadal do dzisiaj wiadomo tylko tyle, że długość ścieżki ma wynosić 3 i pół kilometra. Pozostałych informacji poza tym, że jej budowa jest ujęta w planie wieloletnim nie przedstawiono. A jak sytuacja przedstawia się na dzień dzisiejszy? Czy zeszłoroczne zapewnienia będą miały pokrycie w rzeczywistości i budowa ścieżki rozpocznie się w bieżącym roku? Wiele wskazuje na to, że niestety nie. – Ciąg pieszo-rowerowy w ciągu drogi krajowej nr 10 między Śmielinem a Sadkami został zgłoszony przez nas do planu. Czy i kiedy będzie realizowana ta inwestycja jest zależne od zapewnienia środków w budżecie państwa – przekazał st. specjalista ds. komunikacji społecznej Piotr Michalski z GDDKiA. Z jego wypowiedzi zainteresowani mogą wywnioskować tyle, że na razie zeszłoroczne zapewnienia nie znajdą pokrycia w rzeczywistości.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    On, w dniu 26-01-2020 19:40:30 napisał:

    Za tego wójta to żadnej inwestycji dla mieszkańców na pewno nie będzie. Nie ma osoby kompetentnej w całej gminie co potrafiłaby coś zrobić.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Deska elewacyjna
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Metkownice
od 179PLN
Usta - powiekszanie
Meble kuchenne
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)