Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Mieszkańcy Michalina na zebraniu. Dyskutowano o stanie lokalnych dróg

fot. MM

fot. MM

19 lutego w świetlicy wiejskiej w Michalinie odbyło się kolejne zebranie sprawozdawcze #w gminie Nakło. Uczestniczyło w nim zaledwie 11 osób.

Po przywitaniu przybyłych na zebranie mieszkańców oraz pracowników nakielskiego urzędu gminy na czele z sekretarzem Krzysztofem Kopiszką, sołtys wsi Michalin Grażyna Mateja odczytała krótkie sprawozdanie ze swojej działalności w roku 2019. Mieszkańcy nie mieli uwag do przedstawionego sprawozdania, jednakże mieli kilka pytań do przybyłych gości. Głównymi tematami poruszanymi tego dnia okazały się m.in. zły stan drogi powiatowej położonej na terenie sołectwa, a także brak połączenia sołectwa z publicznym środkiem transportu, czyli autobusem. Dyskutowano także o regularnych przerwach w dostawie prądu, które spowodowane są głównie przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Mieszkańcy pytali również o możliwość doświetlenia ich miejscowości.

Stałym punktem rozmów podczas tegorocznych zebrań są także kwestie związane z uchwałą antysmogową, na mocy której weszły w życie dodatkowe ograniczenia dotyczące palenia w piecach. Mieszkańcy zostali poinformowani o tym, że straż miejska dokonuje pomiaru wilgotności drewna przeznaczonego do spalenia. Jeśli wyniki przekraczają 20%, wówczas trzeba się liczyć z otrzymaniem upomnienia lub mandatu. Na zakończenie głos zabrała radna Halina Mnichowska, która przedstawiła mieszkańcom kilka ważnych informacji związanych z rolnictwem.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprzedaż opon
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)