Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2020

Mieszkańcy Dębowa już po zebraniu. Wójt przekazał kilka ważnych informacji

fot. BG

fot. BG

W świetlicy wiejskiej w Dębowie odbyło się zebranie sołeckie na którym obecny był wójt Dariusz Gryniewicz. Mieszkańcy nie# mieli wielu pytań, ale uzyskali kilka ważnych informacji na temat tego, co dzieje się w gminie Sadki.

Zebranie od przywitania wszystkich mieszkańców i gości rozpoczął sołtys wsi Michał Olejniczak, który następnie przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności rady sołeckiej. Kolejną osobą, która zabrała głos był wójt Dariusz Gryniewicz, przekazując wiele interesujących dla mieszkańców informacji. Pierwsza z nich dotyczyła kolejnej podwyżki za wywóz odpadów. – Po raz kolejny chciałbym przypomnieć, że odkąd wprowadzono program 500+ ilość śmieci w gminie Sadki wzrosła o 30%. Musicie zdawać sobie Państwo sprawę, że ceny za wywóz odpadów już nie będą niższe, ze względu na coraz bardziej rygorystyczne wytyczne UE. Ci, co rządzili w Polsce przed kilkunastoma laty zaniedbali ten temat i dzisiaj obudziliśmy się z ręką w nocniku – mówił „nie owijając w bawełnę” wójt. Kolejny temat, który wzbudził duże zainteresowanie dotyczył wzrastających kosztów na oświatę. W tym roku gminę Sadki będzie to kosztować ponad 10 milionów złotych. Padło również kilka słów wyjaśniających ograniczone możliwości inwestycyjne – Niepewność, która jest w rządzie sprawia, że ciężko planować jakiekolwiek inwestycje, bowiem nowe pomysły, czy ustawy rodzą się z dnia na dzień i nie możemy przewidzieć chociażby tego, że np. rząd nagle wprowadzi zwolnienia z podatku dochodowego do ukończenia 30 roku życia.

Ponadto mieszkańcy dowiedzieli się o kolejnym planowanym na kwiecień wywozie odpadów wielkogabarytowych, braku możliwości doświetlenia wsi, a także położeniu kostki na wjeździe do szkoły i spisie rolnym, który planuje przeprowadzić Główny Urząd Statystyczny. Na zakończenie jedna z mieszkanek skierowała kilka miłych słów w kierunku sołtysa, uważając, że jest to odpowiednia osoba do pełnienia tej funkcji.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  oli, w dniu 26-02-2020 04:58:26 napisał:

  dzięki za zrobieie wjazdu pracownikom gminy

  odpowiedz

  • 0 (2)

  rezyseria pejo, w dniu 26-02-2020 21:31:51 napisał:

  czy to prawda, że do Dębowa przyjedzie KIm Dzong Un?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Krzesło młodzieżowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)