Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2018

Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Patriotycznej - ,,POLSKA – NASZ DOM OJCZYSTY”

fot.pow

fot.pow

Dnia 28.11. br w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości# Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” przy współudziale Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowało i przeprowadziło Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Patriotycznej - ,,POLSKA – NASZ DOM OJCZYSTY”.

Uroczystość miała na celu przede wszystkim: kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej, poznanie znaczenia słowa Ojczyzna, budzenie świadomości narodowej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz popularyzowanie i pogłębianie wśród najmłodszych znajomości polskiej poezji patriotycznej.

Po  powitaniu wszystkich uczestników i gości przez organizatorów grupa dzieci 5 – letnich z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” zaprezentowała krótki program artystyczny, który podkreślił uroczysty charakter spotkania. W przeglądzie wzięło udział siedem przedszkoli (Przedszkole nr 2,  Przedszkole Niepubliczne ,,Wesoła Piątka”, Przedszkole Niepubliczne ,,Słoneczko”, Przedszkole z Paterka, Niepubliczne Przedszkole Katolickie, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4, Przedszkole ,,Niepubliczne ,,Donald”).

Uczestnicy zaprezentowali piękne polskie wiersze patriotyczne znanych autorów, które opowiadały między innymi o naszej ojczyźnie i symbolach narodowych. Nie zabrakło również najbardziej znanego utworu pt. ,,Katechizm Polskiego Dziecka” ( Władysława Bełzy). Przedszkolaki wykazały się wysokim poziomem zdolności recytatorskich oraz artystycznych. Każdy występ został mile i ciepło przyjęty przez publikę i nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości podziękowano raz jeszcze wszystkim uczestnikom, którzy za wspaniałe występy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci książeczek o tematyce patriotycznej, dyplomów i słodkości. Przedszkole Niepubliczne ,,Donald” wraz z Nakielskim Ośrodkiem Kultury składają podziękowania wszystkim przedszkolakom oraz ich opiekunom za przygotowanie i udział dzieci w przeglądzie.

materiał: Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 19 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)