Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Międzynarodowy Dzień Ziemi. Odbyło się przedstawienie

fot.pow

fot.pow

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodziliśmy 22 kwietnia# jednak w tym roku przypadał w święta Wielkiej Nocy, dlatego dopiero 8 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczniowie kl. VII B z panią Magdaleną Makowską postanowili naszej społeczności szkolnej przybliżyć problemy naszej planety Ziemi.

„Sąd dla Ziemi” pod takim hasłem odbyło się przedstawienie, a właściwie rozprawa sądowa, gdzie głównym „oskarżonym” został młody mieszkaniec gminy Nakło, który za nic miał zasady dbania o otaczające go środowisko, w którym żyje.

Poszkodowaną, oczywiście była Ziemia, zanieczyszczona, zaśmiecona, zaniedbana, schorowana i bardzo nieszczęśliwa.

Rozprawa zakończyła się sukcesem dla Ziemi i wielką przemianą jej mieszkańca, który zmienił swoje przyzwyczajenia i stał się EKO.

Rozprawie przewodniczyła sędzia Anna Maria Olszewska. Całość przedstawienia dopełnił muzycznie szkolny chór pod opieką pani Sylwii Kozłowskiej.

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”- Florian Plit

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)