Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Międzynarodowy Dzień Ziemi. Odbyło się przedstawienie

fot.pow

fot.pow

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodziliśmy 22 kwietnia# jednak w tym roku przypadał w święta Wielkiej Nocy, dlatego dopiero 8 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią uczniowie kl. VII B z panią Magdaleną Makowską postanowili naszej społeczności szkolnej przybliżyć problemy naszej planety Ziemi.

„Sąd dla Ziemi” pod takim hasłem odbyło się przedstawienie, a właściwie rozprawa sądowa, gdzie głównym „oskarżonym” został młody mieszkaniec gminy Nakło, który za nic miał zasady dbania o otaczające go środowisko, w którym żyje.

Poszkodowaną, oczywiście była Ziemia, zanieczyszczona, zaśmiecona, zaniedbana, schorowana i bardzo nieszczęśliwa.

Rozprawa zakończyła się sukcesem dla Ziemi i wielką przemianą jej mieszkańca, który zmienił swoje przyzwyczajenia i stał się EKO.

Rozprawie przewodniczyła sędzia Anna Maria Olszewska. Całość przedstawienia dopełnił muzycznie szkolny chór pod opieką pani Sylwii Kozłowskiej.

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”- Florian Plit

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)