Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2018

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Przedszkolu nr 3 w Szubinie

fot. pow

fot. pow

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym, że w naszym # przedszkolu posiadamy trzy grupy integracyjne, w których znajdują się dzieci z różnymi niepełnosprawnościami taki dzień nie mógł zostać pominięty w kanonie ważnych dni dla naszych przedszkolaków.

Głównym celem zorganizowanego spotkania było zrozumienie specyfiki funkcjonowania osób niepełnosprawnych poprzez próbę doświadczania jej za pomocą różnych zmysłów. Dzieci miały za zadanie komunikować się za pomocą rysunków, pozbierać ziarenka ryżu w rękawiczkach, wykonać kilka ćwiczeń gimnastycznych mając w skarpetkach wsypany groch oraz wykonać kilka poleceń mając zawiązane oczy. Na podsumowanie wszyscy obejrzeli krótką bajkę pt. „Prezent”, której sens opowiadał o podejściu ludzi do osób z niepełnosprawnościami. Od samego początku należy uczyć dzieci, że osoby niepełnosprawne są tak samo wartościowymi ludźmi jak osoby zdrowe, a bariery powstają tylko w naszych głowach.

materiał: PS 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Terminale płatnicze
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Bon upominkowy
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)