Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2018

Medale im. ks. Jana Kleina wręczone. Były gratulacje i kwiaty

fot. LK

fot. LK

Już po raz osiemnasty Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało kolejnym dwóm #osobom zasłużonym dla lokalnej kultury Medale im. ks. Jana Kleina. Podczas tegorocznych Dni Szubina do gremium dołączyli Jolanta Muzalewska oraz Kazimierz Baszczyński.

- Dlaczego dajemy medale? Z poczucia wdzięczności. To uczucie, które nas przepełnia, bo otrzymaliśmy jakiś dar. To dar, który ubogaca życie. To siła, która tworzy spójnię naszego człowieczeństwa, buduje więzy z jedwabiu, powoduje, że czujemy się jedną, wielką rodziną i czujemy wsparcie w jednym, wielkim dziele, abyśmy żyli harmonijnie w społeczności i wciąż tworzyli coś nowego, nie stali w miejscu – powiedział prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego Mirosław Rzeszowski.

Jolanta Muzalewska otrzymała wyróżnienie za wybitne dokonania w dziele upowszechniania kultury w mieście i gminie Szubin, a w szczególności za animowanie kultury muzycznej przejawiające się m.in. w założeniu w 1999 roku zespołu muzycznego Ingenium i kierowanie nim z dużymi sukcesami do dnia dzisiejszego. Dzięki Jolancie Muzalewskiej dziesiątki uczniów zdobyły umiejętność gry na różnych instrumentach oraz śpiewu. Liczne zastępy dzieci i młodzieży wykształciły kulturę muzyczną. Owocem tego były nie tylko nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymał zespół, ale też wzbogacenie muzyką i śpiewem wielu uroczystości patriotycznych, świąt narodowych, rocznic historycznych. Wartością jest uświetnienie występem zespołu wydarzeń kulturalnych i obchodów jubileuszy. Jolanta Muzalewska stworzyła autorski program edukacji muzycznej i jest organizatorką muzycznych lekcji otwartych pozwalających zaprezentować talenty uczniów, wzbogacać ich duchowo i kształtować do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym.

- Dziękuję za to szczególne wyróżnienie, jestem bardzo wzruszona. Los chciał, żebym pracowała w Szubinie, nie sądziłam, że spędzę tu tyle wspaniałych lat, że spotkam tu tylu dobrych i lojalnych ludzi. Wierzę w to i mogę zapewnić, że od września wracam do pracy, żeby udowodnić, że medal im ks. Kleina to nie tylko dziś, ale wiele lat w przyszłości – powiedziała Jolanta Muzalewska.

Kazimierz Baszczyński został wyróżniony za wybitne dokonania w dziele propagowania kultury filmowej, niestrudzone upowszechnianie tego, co najcenniejsze w kinematografii polskiej i światowej na terenie gminy Szubin, a także regionu Pałuk i Krajny, za utworzenie od podstaw i prowadzenie kina „Pelikan” - jedynej w swoim rodzaju placówki kultury w mieście. Ponadto za prowadzenie kina objazdowego po wsiach gminy Szubin i nie tylko. To dzięki Kazimierzowi Baszczyńskiemu kino nie stało się pustym słowem, a wręcz przeciwnie, przez wiele lat kino „Pelikan” swą obecnością świadczyło o wysokiej jakości życia kulturalnego w Szubinie. Ponadto, za aktywny, ponad trzydziestoletni udział w Związku Harcerstwa Polskiego jako instruktor, za czynny udział w akcji „Nieprzetartego Szlaku”, następnie za działalność w Kręgu Seniorów Harcerzy przy szubińskim muzeum.

- Dziękuję za ten piękny medal. Moja praca była bardzo trudna. Gdy wspominam te chwile, aż nie chce się wierzyć, że można było tyle zrobić dla kogoś – przyznał Kazimierz Baszczyński.

Nie zabrakło oczywiście gratulacji i kwiatów dla laureatów tego wyróżnienia. Uroczystość uświetnił zespół wokalny, działający przy Szubińskim Domu Kultury.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (12)

    Ewa69, w dniu 15-06-2018 12:59:56 napisał:

    Pani Joli jak nikomu się należało. Obu więcej takich ludzi i nauczycieli. Gratuluje☺

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -7 (17)

    heniek, w dniu 15-06-2018 13:11:23 napisał:

    Jako wyborcy cieszymy się z podejmowanych działań przez Pana Burmistrza. Wybrany został po to, by zaprowadził nowy porządek i ład w całej gminie. Mamy nadzieję, że jego jesienią zostanie wybrany na następną kadencje. Dołożymy wszelkich starań by tak się stało. Wierni Panu Burmistrzowi wyborcy.

    odpowiedz

    • -1 (5)

    Rodek, w dniu 17-06-2018 01:28:14 napisał:

    A pani dyrektor muzeum to po co tam? Czyżby muzykę pisano do muzeum? A przy okazji, to widać że dyrektor muzeum już bez niebieskiej apaszki. Progress.

    odpowiedz

    • 2 (4)

    gabrysia , w dniu 17-06-2018 19:47:11 napisał:

    Wielkie gratulacje dla obu laureatów! Szczególne uznania dla pani J. Muzalewskiej, która zaraża optymizmem, jest cudowną, wrażliwą, pomocną osobą i przede wszystkim człowiekiem z wielkim sercem i niesamowitym artystycznym talentem. Gratulacje !!!

    odpowiedz

    • -1 (7)

    bzyk, w dniu 22-06-2018 09:46:27 napisał:

    cha cha cha Michalak i porządek Michalak to chaos wino, ........zabawa i śpiew

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa magazynów
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)