Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Medal im. ks. Jana Kleina wręczony. Anioł i wojownik w jednej osobie

fot.LZ

fot.LZ

Już po raz dwudziesty Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało kolejnej osobie zasłużonej# dla lokalnej kultury Medal im. ks. Jana Kleina. W tym roku do gremium dołączyła Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

- Dlaczego ksiądz Klein? Ksiądz był w pewien sposób związany w dwóch aspektach z Szubinem – był proboszczem w Chomętowie oraz walnie przyczynił się do utworzenia naukowych zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Szubinie. Muszę też przypomnieć o Bronisławie Roga – moim poprzedniku, który wskazał żeby w naszym Towarzystwie zafundować medal. Od tego się zaczęło. Rada Miejska i burmistrz także zdecydowali, że pomogą w wybiciu medalu projektu śp. Henryka Wojtasa  – powiedział prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego Mirosław Rzeszowski. - Dziś mamy wielką przyjemność nagrodzić liderkę grupy Plama's – dodał.

Hanna Zawadzka - Pleszyńska urodziła się w Mińsku Mazowieckim. Mieszka, pracuje i tworzy w Szubinie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. W 1993 roku ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w pracowni prof. Wiśniewskiego. Uprawia różne techniki malarskie - olej, akryl, tempera, pastel, rysunek. Maluje pejzaże, martwą naturę, portret, kompozycje figuratywne. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 1988 roku jest członkiem a od 2014 – prezesem Grupy Plama’s. Jej aktywność przyczyniła się do ożywienia aktywności grupy i galerii. Zajmuje się również edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Jest członkinią Związku Nauczycielstwa Polskiego, od 2014 roku prezesem Oddziału ZNP w Szubinie.  

- Niezmiernie mi miło, że dwudziesta rocznica nadawania medalu przypadła właśnie mnie. Chcę podziękować kapitule medalu za to szczególne wyróżnienie. Jestem niezmiernie wzruszona. Chcę podziękować wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, że uczestniczycie w tym fantastycznym dla mnie wydarzeniu, które jest uhonorowaniem wielu lat pracy na polu sztuki i kultury. Dziękuję, że przyszliście i razem ze mną świętujecie – powiedziała Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

Nie zabrakło oczywiście gratulacji i kwiatów dla laureatki tego wyróżnienia. Uroczystość uświetnili muzycznie Jolanta Muzalewska, Kacper Jakubowski, Julia Grabowska, Zuzanna Bak i Barbara Siuchnińska.

Oceń artykuł: 5 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 11 (11)

    jacek2, w dniu 25-05-2019 12:32:03 napisał:

    Mi to wygląda na towarzystwo wzajemnej adoracji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Budowa magazynów
Sprawdzanie geometrii kół
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Przewóz krajowy
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)