Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Medal im. ks. Jana Kleina wręczony. Anioł i wojownik w jednej osobie

fot.LZ

fot.LZ

Już po raz dwudziesty Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało kolejnej osobie zasłużonej# dla lokalnej kultury Medal im. ks. Jana Kleina. W tym roku do gremium dołączyła Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

- Dlaczego ksiądz Klein? Ksiądz był w pewien sposób związany w dwóch aspektach z Szubinem – był proboszczem w Chomętowie oraz walnie przyczynił się do utworzenia naukowych zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Szubinie. Muszę też przypomnieć o Bronisławie Roga – moim poprzedniku, który wskazał żeby w naszym Towarzystwie zafundować medal. Od tego się zaczęło. Rada Miejska i burmistrz także zdecydowali, że pomogą w wybiciu medalu projektu śp. Henryka Wojtasa  – powiedział prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego Mirosław Rzeszowski. - Dziś mamy wielką przyjemność nagrodzić liderkę grupy Plama's – dodał.

Hanna Zawadzka - Pleszyńska urodziła się w Mińsku Mazowieckim. Mieszka, pracuje i tworzy w Szubinie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. W 1993 roku ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w pracowni prof. Wiśniewskiego. Uprawia różne techniki malarskie - olej, akryl, tempera, pastel, rysunek. Maluje pejzaże, martwą naturę, portret, kompozycje figuratywne. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 1988 roku jest członkiem a od 2014 – prezesem Grupy Plama’s. Jej aktywność przyczyniła się do ożywienia aktywności grupy i galerii. Zajmuje się również edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Jest członkinią Związku Nauczycielstwa Polskiego, od 2014 roku prezesem Oddziału ZNP w Szubinie.  

- Niezmiernie mi miło, że dwudziesta rocznica nadawania medalu przypadła właśnie mnie. Chcę podziękować kapitule medalu za to szczególne wyróżnienie. Jestem niezmiernie wzruszona. Chcę podziękować wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, że uczestniczycie w tym fantastycznym dla mnie wydarzeniu, które jest uhonorowaniem wielu lat pracy na polu sztuki i kultury. Dziękuję, że przyszliście i razem ze mną świętujecie – powiedziała Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

Nie zabrakło oczywiście gratulacji i kwiatów dla laureatki tego wyróżnienia. Uroczystość uświetnili muzycznie Jolanta Muzalewska, Kacper Jakubowski, Julia Grabowska, Zuzanna Bak i Barbara Siuchnińska.

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 10 (10)

    jacek2, w dniu 25-05-2019 12:32:03 napisał:

    Mi to wygląda na towarzystwo wzajemnej adoracji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Budowa hal
Modne aranżacje
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa domu pod klucz
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)