Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Medal im. ks. Jana Kleina wręczony. Anioł i wojownik w jednej osobie

fot.LZ

fot.LZ

Już po raz dwudziesty Szubińskie Towarzystwo Kulturalne przyznało kolejnej osobie zasłużonej# dla lokalnej kultury Medal im. ks. Jana Kleina. W tym roku do gremium dołączyła Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

- Dlaczego ksiądz Klein? Ksiądz był w pewien sposób związany w dwóch aspektach z Szubinem – był proboszczem w Chomętowie oraz walnie przyczynił się do utworzenia naukowych zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Szubinie. Muszę też przypomnieć o Bronisławie Roga – moim poprzedniku, który wskazał żeby w naszym Towarzystwie zafundować medal. Od tego się zaczęło. Rada Miejska i burmistrz także zdecydowali, że pomogą w wybiciu medalu projektu śp. Henryka Wojtasa  – powiedział prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego Mirosław Rzeszowski. - Dziś mamy wielką przyjemność nagrodzić liderkę grupy Plama's – dodał.

Hanna Zawadzka - Pleszyńska urodziła się w Mińsku Mazowieckim. Mieszka, pracuje i tworzy w Szubinie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. W 1993 roku ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w pracowni prof. Wiśniewskiego. Uprawia różne techniki malarskie - olej, akryl, tempera, pastel, rysunek. Maluje pejzaże, martwą naturę, portret, kompozycje figuratywne. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od 1988 roku jest członkiem a od 2014 – prezesem Grupy Plama’s. Jej aktywność przyczyniła się do ożywienia aktywności grupy i galerii. Zajmuje się również edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Jest członkinią Związku Nauczycielstwa Polskiego, od 2014 roku prezesem Oddziału ZNP w Szubinie.  

- Niezmiernie mi miło, że dwudziesta rocznica nadawania medalu przypadła właśnie mnie. Chcę podziękować kapitule medalu za to szczególne wyróżnienie. Jestem niezmiernie wzruszona. Chcę podziękować wszystkim, którzy przybyli na uroczystość, że uczestniczycie w tym fantastycznym dla mnie wydarzeniu, które jest uhonorowaniem wielu lat pracy na polu sztuki i kultury. Dziękuję, że przyszliście i razem ze mną świętujecie – powiedziała Hanna Zawadzka-Pleszyńska.

Nie zabrakło oczywiście gratulacji i kwiatów dla laureatki tego wyróżnienia. Uroczystość uświetnili muzycznie Jolanta Muzalewska, Kacper Jakubowski, Julia Grabowska, Zuzanna Bak i Barbara Siuchnińska.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 10 (12)

    jacek2, w dniu 25-05-2019 12:32:03 napisał:

    Mi to wygląda na towarzystwo wzajemnej adoracji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)