Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2018

Marzec z atrakcjami. Dzieci uczestniczyły w wielu przedsięwzięciach

fot. Anna Jeruzal

fot. Anna Jeruzal

Minął kolejny miesiąc, w którym zadbaliśmy o to, by dzieci z Niepublicznego #Przedszkola „Słoneczko” w Nakle nie narzekały na nudę. 1 marca Promyczki obchodziły „Dzień Piegów”, podczas którego przedszkolaki przekonały się, że piegi dodają urody.

Kolejną atrakcją były warsztaty pt. „Mały odkrywca”, w trakcie których dzieci mogły obserwować, a nawet uczestniczyć  w ciekawych eksperymentach. 8 marca obchodziliśmy „Dzień Kobiet”. Z tej okazji chłopcy z grupy: Mądre Sowy i Promyczki recytowali wiersze i wręczyli dziewczynkom  własnoręcznie wykonane laurki. Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta w grupie „Tęczowe chmurki”, która z tej okazji przygotowała Mini-Akademię. 15 marca „Mądre Sowy” świętowały „Dzień Psa”. Była to świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat różnych ras, pielęgnacji pupili, jak również  zachowań podczas ewentualnego ataku psa. Ważnym wydarzeniem w tym miesiącu był Festiwal Piosenki Wiosennej organizowany przez nasze przedszkole już 6 raz. Podczas tego dnia dzieci z różnych placówek prezentowały swoje umiejętności artystyczne na scenie Nakielskiego Ośrodka Kultury.

22 marca „Promyczki” obchodziły „Dzień Wody”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że wodę trzeba oszczędzać, bo może jej kiedyś zabraknąć. Stworzyły również małą oczyszczalnię ścieków, dzięki której mogły zaobserwować w jaki sposób oczyszcza się wodę.  Nasze przedszkole odwiedzili również Policjanci Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Ogromną atrakcją dla starszaków była wycieczka do Lubnicy, gdzie uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Dzieci spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu i utrwaliły wiedzę na temat zwyczajów i symboli wielkanocnych. Dodatkowo przedszkolaki zdobyły wiadomości o różnych owadach  znajdujących się na terenie obiektu. 27 marca obchodziliśmy w przedszkolu „Dzień Teatru”. Z tej okazji nauczyciele przygotowali przedstawienie pt. „Wielkanocne Kurki”, które dostarczyło dzieciom wiele radości. Miesiąc zakończyliśmy Uroczystym Śniadaniem Wielkanocnym, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych świąt.

Materiał: Anna Jeruzal

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)