Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
09 kwietnia 2018

Marchewka w roli głównej. Były zabawy, gry ruchowe i zagadki słuchowe

fot. B. Wajer

fot. B. Wajer

W czwartek 5 kwietnia w przedszkolu Reksio w Nakle zrobiło się bardzo pomarańczowo. #Wszystkie dzieci oraz panie tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Światowy Dzień Marchewki”.

Było to bardzo wesołe i zdrowe święto. We wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym szczególnie marchwi. Oprócz pogadanek były również zabawy i gry ruchowe, zagadki słuchowe, puzzle, quiz marchewkowy itp. Następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną, której główną bohaterką była oczywiście marchewka. Po ciężkiej pracy, aby wzmocnić swój organizm, wszystkie dzieci zajadały świeże marchewki, które popijały pysznym soczkiem marchewkowym.

Materiał: B. Wajer

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)