Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2019

"Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym". Inauguracja nowego projektu

fot. pow.

fot. pow.

30 kwietnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni zainaugurowano # projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. "Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym" - zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy" dofinansowany w ramach konkursu ofert nr 2/2019 "Zdrowie i wolontariat 2019" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Po powitaniu zgromadzonych przez Panią Dyrektor Beatę Szymczak krótką pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa wygłosił
dzielnicowy st. asp. Kamil Reiwer skupiając się na zagadnieniach dotyczących: prawidłowego poruszania się po drogach publicznych
oraz przechodzenia przez przejścia dla pieszych, obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, aby być widocznym i
bezpiecznym, zachowania się wobec osób proponujących słodycze lub podwiezienie samochodem, prawidłowe zachowanie na placu
zabaw, korzystanie z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem.

Poinformowano również o ewentualnych konsekwencjach oddalenia się bez wiedzy rodziców. W trakcie pogadanki wykorzystano tablice edukacyjno-dydaktyczne zakupione w ramach projektu obrazujące zasady bezpiecznego zachowania.

W dalszej kolejności ogólnie o pomocy przedmedycznej mówił ratownik medyczny Robert Nowicki. W części teoretycznej dzieci
obejrzały prezentację multimedialną, jak również przyglądały się resuscytacji krążeniowo- oddechowej ćwiczonej na fantomie.

Inauguracja projektu była doskonałą okazją do wręczenia pomocy edukacyjno-medycznych, które będą wykorzystywane w zajęciach podczas realizacji projektu. W dalszej części odbyły się już zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci z grupy Kubusia Puchatka w praktyce uczyły się jak postępować przy ranach, skaleczeniach, złamaniach i obrażeniach ciała.

Dzieci chętnie ćwiczyły również z fantomem resuscytację krążeniowo-oddechową. W kolejnych miesiącach każda z grup przedszkolnych odbędzie tego typu warsztaty z ratownikiem medycznym. Dodatkowym elementem projektu będą tablice dydaktyczne, które zostaną umiejscowione na murze w sąsiedztwie przedszkolnego placu zabaw m.in. z numerami alarmowymi.

Podczas spotkania wręczono także sprzęty sportowe zakupione w ramach innego projektu realizowanego przez stowarzyszenie.

materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)