Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2019

"Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym". Inauguracja nowego projektu

fot. pow.

fot. pow.

30 kwietnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni zainaugurowano # projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. "Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym" - zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy" dofinansowany w ramach konkursu ofert nr 2/2019 "Zdrowie i wolontariat 2019" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Po powitaniu zgromadzonych przez Panią Dyrektor Beatę Szymczak krótką pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa wygłosił
dzielnicowy st. asp. Kamil Reiwer skupiając się na zagadnieniach dotyczących: prawidłowego poruszania się po drogach publicznych
oraz przechodzenia przez przejścia dla pieszych, obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, aby być widocznym i
bezpiecznym, zachowania się wobec osób proponujących słodycze lub podwiezienie samochodem, prawidłowe zachowanie na placu
zabaw, korzystanie z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem.

Poinformowano również o ewentualnych konsekwencjach oddalenia się bez wiedzy rodziców. W trakcie pogadanki wykorzystano tablice edukacyjno-dydaktyczne zakupione w ramach projektu obrazujące zasady bezpiecznego zachowania.

W dalszej kolejności ogólnie o pomocy przedmedycznej mówił ratownik medyczny Robert Nowicki. W części teoretycznej dzieci
obejrzały prezentację multimedialną, jak również przyglądały się resuscytacji krążeniowo- oddechowej ćwiczonej na fantomie.

Inauguracja projektu była doskonałą okazją do wręczenia pomocy edukacyjno-medycznych, które będą wykorzystywane w zajęciach podczas realizacji projektu. W dalszej części odbyły się już zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci z grupy Kubusia Puchatka w praktyce uczyły się jak postępować przy ranach, skaleczeniach, złamaniach i obrażeniach ciała.

Dzieci chętnie ćwiczyły również z fantomem resuscytację krążeniowo-oddechową. W kolejnych miesiącach każda z grup przedszkolnych odbędzie tego typu warsztaty z ratownikiem medycznym. Dodatkowym elementem projektu będą tablice dydaktyczne, które zostaną umiejscowione na murze w sąsiedztwie przedszkolnego placu zabaw m.in. z numerami alarmowymi.

Podczas spotkania wręczono także sprzęty sportowe zakupione w ramach innego projektu realizowanego przez stowarzyszenie.

materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)