Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2019

"Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym". Inauguracja nowego projektu

fot. pow.

fot. pow.

30 kwietnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni zainaugurowano # projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. "Mały Ratownik. Jak być bezpiecznym" - zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy" dofinansowany w ramach konkursu ofert nr 2/2019 "Zdrowie i wolontariat 2019" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Po powitaniu zgromadzonych przez Panią Dyrektor Beatę Szymczak krótką pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa wygłosił
dzielnicowy st. asp. Kamil Reiwer skupiając się na zagadnieniach dotyczących: prawidłowego poruszania się po drogach publicznych
oraz przechodzenia przez przejścia dla pieszych, obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu, aby być widocznym i
bezpiecznym, zachowania się wobec osób proponujących słodycze lub podwiezienie samochodem, prawidłowe zachowanie na placu
zabaw, korzystanie z urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem.

Poinformowano również o ewentualnych konsekwencjach oddalenia się bez wiedzy rodziców. W trakcie pogadanki wykorzystano tablice edukacyjno-dydaktyczne zakupione w ramach projektu obrazujące zasady bezpiecznego zachowania.

W dalszej kolejności ogólnie o pomocy przedmedycznej mówił ratownik medyczny Robert Nowicki. W części teoretycznej dzieci
obejrzały prezentację multimedialną, jak również przyglądały się resuscytacji krążeniowo- oddechowej ćwiczonej na fantomie.

Inauguracja projektu była doskonałą okazją do wręczenia pomocy edukacyjno-medycznych, które będą wykorzystywane w zajęciach podczas realizacji projektu. W dalszej części odbyły się już zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci z grupy Kubusia Puchatka w praktyce uczyły się jak postępować przy ranach, skaleczeniach, złamaniach i obrażeniach ciała.

Dzieci chętnie ćwiczyły również z fantomem resuscytację krążeniowo-oddechową. W kolejnych miesiącach każda z grup przedszkolnych odbędzie tego typu warsztaty z ratownikiem medycznym. Dodatkowym elementem projektu będą tablice dydaktyczne, które zostaną umiejscowione na murze w sąsiedztwie przedszkolnego placu zabaw m.in. z numerami alarmowymi.

Podczas spotkania wręczono także sprzęty sportowe zakupione w ramach innego projektu realizowanego przez stowarzyszenie.

materiał: Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)