Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

5 czerwca 2019

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

fot. pow.

fot. pow.

Samorządowe Przedszkole nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie, a dokładnie # grupa „Muchomorki” i „Stokrotki” realizowały w tym roku szkolnym Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Głównym celem projektu było rozwijanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami, szkołami, instytucjami. Projekt składał się z 6 modułów. Pierwszy z nich „Mały miś - czytające przedszkolaki” dał dzieciom wiele radości i zabawy - dzieci wybrały grupową maskotkę – Misia, który odbywał czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi nadano imię, otrzymał też dzienniczek podróży, w którym rodzice wpisywali tytuł przeczytanego utworu, a dzieci wykonały samodzielnie rysunek i odrysowały swoją rączkę.

W cyklu zabaw i zajęć z wykorzystaniem metod aktywnych wdrażających dzieci do samodzielności przedszkolaki realizowały drugi moduł „Mały Miś uczy samodzielności”. Przedszkolaki uczyły się czym jest samodzielność oraz w jaki sposób zdobyć tę ważną umiejętność, tworzyły Kodeks Przedszkolaka.

Przedszkolaki włączyły się również w uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - realizując kolejny moduł pod hasłem „100 lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku”. Wszystkie dzieci wzięły udział w biciu rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu narodowego - akcji organizowanej przez MEN. Przedszkolaki z grupy „Stokrotki” i „Muchomorki” przygotowały uroczystą biesiadę w dniu 11.11, wystąpiły z wierszami, piosenkami i tańcami o treści patriotycznej.

W trakcie realizacji modułu „Kulinarne warsztaty z małym Misiem” dzieci samodzielnie przygotowywały wybrane potrawy, poszukiwały opisów potraw w literaturze, poznały historię i różne rodzaje książek kucharskich. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami stworzyły własną książkę kucharską z ulubionymi potrawami, ilustrowaną przez dzieci. Dowiedziały się, jak dbać o własne zdrowie.

Przedszkolaki samodzielnie tworzyły „Kuferek kreatywności małego Misia” – kolejny moduł projektu. Tekturowe pudła zamieniły w „Czarodziejski kuferek” ze skarbami gromadzonymi przez siebie, które później wykorzystywały do różnorodnych zajęć i zadań.

Realizując moduł „Misiowe aktywności sportowe” dzieci stworzyły ulotkę - plakat propagującą zdrowy styl życia, dowiedziały się o bardzo ważnej roli uprawiania sportu przez dzieci i dorosłych oraz wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod hasłem „Sprintem do maratonu”, za który otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.

Przez cały rok szkolny przedszkolaki słuchały literatury czytanej przez zaproszonych rodziców oraz gości – przedstawicieli różnych instytucji. Jako gość specjalny przyszła do nas pani przedstawiciel MAC na powiat nakielski - pani Weronika Piekarska. Przeczytała dzieciom bajki, każda grupa otrzymała pamiątkową książkę.

Dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc w realizacji projektu. Dziękujemy również przedstawicielom Nadleśnictwa Szubin, Policji w Szubinie i Policji w Nakle - Wydział ds. Nieletnich, Sanepidowi w Nakle, Football Academy Szubin za całoroczną współpracę i radość , jaką sprawiły wspólne zabawy i zajęcia.

materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 im W. Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
plakat 1.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Siłownia
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)