Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 września 2018

Maluchy ze Słoneczka z wizytą u policjantów. Atrakcją były psy tropiące

foto; powierzone

foto; powierzone

Dzisiaj (11.09.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle gościły dzieci z przedszkola Słoneczko.

Dzieciaki zwiedzały komendę i poznawały tajniki pracy mundurowych.

Policjanci zajmujący się sprawami nieletnich z nakielskiej policji w codziennej służbie bardzo często spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Zdarza się także, że spotkania te odbywają się w komendzie, tak też było dzisiaj kiedy to policjantów odwiedziły dzieci z przedszkola Słoneczko. Przewodnikami po komendzie byli: sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt.  Marcin Pilch.

Policjanci oprowadzali maluchy po jednostce oraz opowiadali jak wygląda policyjna służba. Dzieci zwiedziły stanowisko kierowania oraz tzw.: „Niebieski Pokój” służący do przesłuchań najmłodszych. Maluchy miały też okazję wsiąść do radiowozów i z bliska zobaczyć jak są one wyposażone. W trakcie  spotkania mundurowi przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach podczas przemieszania się do szkoły oraz sposób przechodzenia przez jezdnię  

Niewątpliwie największa atrakcją było spotkanie z asp. szt  Grzegorzem Mellerem i mł.asp. Rafałem Stasiakiem, przewodnikami służbowych czworonogów. Mundurowi opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali umiejętności swoich pupilów.

Funkcjonariusze zaprezentowali też maluchom policyjne mundury oraz specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Dzieci z zaciekawieniem wszystko oglądały, a ci odważniejsi również przymierzali.

Na koniec spotkania maluchy otrzymały odblaski przekazane przez Gminą Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią

materiał: Asp. szt. Damian Moczadło  p.o. Oficera prasowego  KPP Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wulkanizacja
Krzesło młodzieżowe
Deska elewacyjna
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Zabiegi dla panów
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Makijaż ślubny
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)