Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

21 grudnia 2019

Magiczny dzień. Gwiazdor obdarował dzieci prezentami

fot. powierzone

fot. powierzone

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami. W piątek, # 20 grudnia 2019 r. dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Mini Akademia” w specjalnie przygotowanych strojach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Chrystusa.

Do wspólnego przeżywania Jasełek zaprosiły najmłodsze dzieci, które przepięknie zaprezentowały wierszyk oraz odśpiewały kolędę. Następnie w scenerii ubogiej stajenki, pośród pachnącego sianka Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem odgrywały swoje role.

Zgodnie z tradycją w przedstawieniu można było zobaczyć: małego Jezuska, Marię i Józefa i wspaniałe Anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Do stajenki przybyli również Pasterze oraz Trzej Królowie, ofiarując Dzieciątku dary. Całość uświetnił Chór, składający się z Gwiazd oraz Aniołków.

W tym magicznym dniu nie mogło zabraknąć Gwiazdora, który obdarował dzieci prezentami. Kolejny raz okazało się, że wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują,  jak ważne są święta Bożego Narodzenia.

materiał: Sara Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 50 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)