Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 maja 2018

MGOKiR w liczbach. Z roku na rok wzrasta dotacja z budżetu gminy

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Mroczy

Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Mroczy

2 mln 828 tys. 244 zł - tyle wyniósł ubiegłoroczny budżet Miejsko-Gminnego #Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Większość tej kwoty to tak zwana dotacja organizatora czyli Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy - 1 mln 670 tys. zł.

Przychody własne MGOKiR to 1 mln 176 tys. 365 zł. Na tę kwotę składają się wpływy z: najmów - 194 tys. 90 zł, usług dla ludności i pozostałych usług - 708 tys. 950 zł (165 tys. 366 zł - usługi hotelowe, 505 tys. 747 zł - usługi gastronomiczne, 35 tys. 162 zł - usługi pozostałe, między innymi wpływy z koncertów biletowanych).

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji spore przychody czerpie z najmu obiektów (ok. 194 tys. 90 zł). Pod tym względem największą pozycję stanowi wynajem hali widowiskowo-sportowej - 110 tys. 220 zł, sal MGOKiR przy ul. Śluzowej 6 - 16 tys. 979 zł. Wpływ z najmu ośrodka przygotowań olimpijskich wyniósł ok. 2 tys. 600 zł, z ośrodka hotelowo-rekreacyjnego - 28 tys. 694 zł, kolejnych kilkadziesiąt tysięcy złotych wpływa do MGOKiR z tytułu wynajmu świetlic wiejskich.

By utrzymać każdy obiekt, konieczne są pewne nakłady - na materiały, energię, wodę, opał, itp. Sporą część kosztów stanowią wydatki na wynagrodzenia i ich pochodne. Ile kosztowało funkcjonowanie poszczególnych działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji?

dom kultury - 569 tys. zł;
ośrodek przygotowań olimpijskich - 307 tys. 695 zł;
ośrodek hotelowo-rekreacyjny - 238 tys. 797 zł;
kuchnia - 852 tys. 627;
stadion miejski - 50 tys. 714,79 zł;
place zabaw - 12 tys. 381 zł;
świetlice wiejskie - 413 tys. zł;
hala widowiskowo-sportowa - 308 tys. 555,30 zł.

Jak wynika z dokumentów finansowych, kwota przekazywana na funkcjonowanie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji z Mroczy z budżetu gminy na przestrzeni ostatnich lat rośnie. W roku 2015 na zadania statutowe MGOKiR otrzymał z mroteckiego samorządu 1 mln 497 tys. zł, w roku 2016 było to 1 mln 573 tys. zł. W roku 2017 dotacja zamknęła się w kwocie 1 mln 670 tys. zł, na rok 2018 zabezpieczono na ten cel 1 mln 700 tys. zł. Z czego to wynika? - Wzrost dotacji dotyczy głównie kosztów utrzymania hali widowiskowo-sportowej w Mroczy, która została przyjęta na stan środków trwałych w lipcu 2016 r. - poinformowała kierownik referatu finansowo-budżetowego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy Angelika Balcer.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (6)

    Basia, w dniu 13-05-2018 21:20:22 napisał:

    Utrzymanie przeinwestowanych obiektów rujnuje Gminę a potrzeby Mieszkańców ciągle odkładane już boję się jesieni do domu nie dojadę

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Kalkulatory
od 6,90PLN
Pomoc drogowa
Botox zmarszczki lwie
Krzesło młodzieżowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)