Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 sierpnia 2018

Liczba zezwoleń na sprzedaż alkoholu określona. Rada podjęła uchwałę

Podczas sierpniowej sesji szubińscy radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej #liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych dla poszczególnych rodzajów, przeznaczonych do spożycia w miejscu, jak i poza miejscem sprzedaży.

Określono maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (gastronomia), w tym:
1) do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo – 35 zezwoleń
2) powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa) – 10 zezwoleń
3) powyżej 18% zawartości alkoholu – 10 zezwoleń

- maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (placówki handlowe), w tym:
1) do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo – 75 zezwoleń
2) powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa) – 75 zezwoleń
3) powyżej 18% zawartości alkoholu – 75 zezwoleń.

Określono także zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych tzn. mogą znajdować się w odległości nie mniejszej niż 30 metrów od obiektów chronionych tj. żłobki, przedszkola, szkoły, internaty szkolne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, placówki mające w zakresie profilaktykę i leczenie uzależnień, obiekty kultu religijnego: kościoły, kaplice i cmentarze.

Podjęcie uchwały było konieczne ze względu na nowelizację przepisów wprowadzonych ustawą, które zobowiązują rady do określenia limitu punktów sprzedaży napojów alkoholowych także tych o zawartości 4,5 % alkoholu oraz piwa odrębnie na sprzedaż detaliczna i gastronomiczną.

Uchwała została podjęta przy jednym głosie wstrzymującym.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ktoś, w dniu 07-08-2018 17:07:03 napisał:

    a może ktoś powie czy to mniej czy więcej niż było?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pokój dzienny/ jadalnia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Kalkulatory
od 6,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)