Dziś mamy 14 sierpnia 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
07 sierpnia 2018

Liczba zezwoleń na sprzedaż alkoholu określona. Rada podjęła uchwałę

Podczas sierpniowej sesji szubińscy radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej #liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych dla poszczególnych rodzajów, przeznaczonych do spożycia w miejscu, jak i poza miejscem sprzedaży.

Określono maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (gastronomia), w tym:
1) do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo – 35 zezwoleń
2) powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa) – 10 zezwoleń
3) powyżej 18% zawartości alkoholu – 10 zezwoleń

- maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (placówki handlowe), w tym:
1) do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo – 75 zezwoleń
2) powyżej 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa) – 75 zezwoleń
3) powyżej 18% zawartości alkoholu – 75 zezwoleń.

Określono także zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych tzn. mogą znajdować się w odległości nie mniejszej niż 30 metrów od obiektów chronionych tj. żłobki, przedszkola, szkoły, internaty szkolne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, placówki mające w zakresie profilaktykę i leczenie uzależnień, obiekty kultu religijnego: kościoły, kaplice i cmentarze.

Podjęcie uchwały było konieczne ze względu na nowelizację przepisów wprowadzonych ustawą, które zobowiązują rady do określenia limitu punktów sprzedaży napojów alkoholowych także tych o zawartości 4,5 % alkoholu oraz piwa odrębnie na sprzedaż detaliczna i gastronomiczną.

Uchwała została podjęta przy jednym głosie wstrzymującym.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ktoś, w dniu 07-08-2018 17:07:03 napisał:

    a może ktoś powie czy to mniej czy więcej niż było?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

STOŁY I KRZESŁA
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Baterie
od 0,90PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Nowoczesny styl
DANIA OBIADOWE
Tonery Directions
27PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)