Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2021

Lekcje niemieckiego i geografii w terenie. Zbadano kwasowość gleby

fot. pow.

fot. pow.

W ostatnim czasie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w# Szubinie w ramach lekcji geografii i j. niemieckiego udali się do parku przy ulicy Nakielskiej. Tam korzystając ze stanowisk dydaktycznych wykonali kilka ćwiczeń z zakresu ochrony środowiska w języku niemieckim.

Druga część ćwiczeń obejmowała zadania z geografii. Uczniowie dokonali pomiaru stanu wody w stawie, kwasowości gleby. Następnie wykonali szkic planu zagospodarowania terenu parku.

Jak zauważyli nauczyciele zadania praktyczne wspierają zaangażowanie uczniów i pozwalają na lepsze utrwalenie wiedzy.

Materiał: B. Kowalska, A. Kasprzak - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)