Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Lekcja przyrody w terenie. Wycieczka do wodociągów

fot.pow

fot.pow

5 czerwca klasa IV c oraz 12 czerwca IV b ze szkoły Podstawowej nr 2# im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią miała niecodzienną lekcję przyrody w Komunalnym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Uczniowie dowiedzieli się, że woda w naszych domowych kranach pochodzi ze studni głębinowej, z ok. 70 m. Na ul. Drzymały woda ta jest uzdatniana i gotowa do picia. Uczniowie posmakowali wodę oczyszczoną m.in. z żelaza i mogli ją porównać z wodą znanych firm tj. Żywiec Zdrój. Według uczniów nasza nakielska woda była dobra.

Następnie klasy odwiedziły biologiczną oczyszczalnię ścieków, której jak sama nazwa wskazuje, zadaniem jest oczyszczanie ścieków pochodzących z okolicznych gospodarstw domowych, nie stosując chemicznych środków. Uczniowie mogli zobaczyć zanieczyszczenia jakie wpływają do oczyszczalni oraz na samym końcu wodę oczyszczoną, która wypływa rowami do Noteci, czyli powraca do natury.

Lekcja przyrody w terenie zakończyła się wspólnym grillowanie na śluzie nr 9, gdzie każdy uczestnik mógł skosztować upieczoną kiełbaskę zafundowaną przez KPWiK. Pogoda i humory dopisały znakomicie.

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)