Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 maja 2019

Lekcja historii o Konstytucji 3 Maja. W ZSP 3 lekcję przeprowadzili uczniowie

fot.pow

fot.pow

We wtorek, 14 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się niezwykła lekcja historii# poświęcona Konstytucji 3 Maja. W sali lekcyjnej pojawili się: król Stanisław August Poniatowski, ksiądz Hugo Kołłątaj i marszałek Sejmu Wielkiego Stanisław Małachowski.

Ich celem było przeniesienie młodzieży do XVIII wiecznej Polski  i przekazanie ważnych wydarzeń dotyczących okoliczności uchwalenia pierwszej w Polsce konstytucji. Lekcję  przeprowadzili uczniowie z kl. 5b, 6b i 7a pod kierunkiem nauczyciela historii pani Alicji Borus. Młodzież przygotowała montaż słowny wzbogacony prezentacją multimedialną. Ciekawość, zwłaszcza u najmłodszych uczestników lekcji , wzbudziły stroje z ówczesnej epoki. Przybliżając historię konstytucji uczniowie przybliżyli również historię patrona  szkoły. W uroczystości wzięły udział dzieci z klas młodszych i młodzież z klas starszych. Całość zamykał "żywy obraz", który tworzyli uczestnicy lekcji na podstawie obrazu Jana Matejki.

Uroczystość została przygotowana w ramach projektu pt."3Maj z patronem", który jest współfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierałę i Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Koordynatorkami projektu są Alicja Borus i Anna Kwasigroch.

materiał: Alicja Borus Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)