Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

26 marca 2020

Lasy Nadleśnictwa Szubin pozostają dostępne dla wszystkich

fot. Mateusz Stopiński

fot. Mateusz Stopiński

Pamiętajmy jednak, że w obecnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy pozostanie w domu jest# najlepszą decyzją jaką powinniśmy podjąć. Jeśli zdecydujecie się Państwo na przyjazd do lasu to prosimy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przekazywanych przez instytucje państwowe (www.gov.pl) oraz informacje umieszczone na infografice.

Na załączonych mapach Nadleśnictwa zapoznają się Państwo z lokalizacją miejsc, w których można pozostawić samochód oraz ze szlakami turystycznymi w Waszej okolicy.

Podczas wycieczki do lasu uważajmy, aby nie wchodzić w obszar oznakowany tablicami zakazu wstępu. Najczęściej zakazy dotyczą prowadzonych tam prac gospodarczych, a nie przestrzegając zakazu narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zakazem objęte są również miejsca cenne przyrodniczo. Mamy wiosnę, a zwierzęta obecnie przygotowują się do narodzin swego potomstwa, pozwólmy im żyć w spokoju, przecież zależy nam na zachowaniu przyrody.

W trosce o zdrowie osób wykonujących prace w lesie, ograniczamy dostęp do koszy na śmieci w miejscach postoju pojazdów. W związku z tym zabierajmy śmieci ze sobą, nie pozostawiajmy ich w lesie. Czyńmy tak nie tylko w obecnej sytuacji.

Chcąc odpocząć, nie korzystajmy z urządzeń zamontowanych na miejscach postojowych lub poza nimi. Nie mamy pewności, czy ktoś, kto był przed nami nie był zarażony. Miejsca postojowe traktujmy wyłącznie jako miejsca, gdzie zostawiamy samochód przed wybraniem się do lasu.

Z uwagi na brak opadów, w lesie jest coraz bardziej sucho i wzrasta zagrożenie pożarowe, zwróćmy na to uwagę i bądźmy ostrożni. W przypadku zauważenia pożaru należy zadzwonić na numer alarmowy i do Punktu Alarmowego Nadleśnictwa 52 391 03 21 lub 606 809 481.

Lasy Nadleśnictwa zajmują powierzchnię blisko 25 tysięcy hektarów. Zapewniamy, że każdy znajdzie fragment dla siebie. Starajmy się wybrać w miejsca mniej uczęszczane, a może poznamy ciekawe, dotąd nieznane ścieżki leśne i podpatrzymy, jak natura budzi się do życia.

Zachęcamy do ściągnięcia bezpłatnej aplikacji mBDL lub odwiedzenia strony internetowej tutaj, dzięki tym narzędziom dowiemy się, w którym miejscu się znajdujemy oraz korzystając z jej funkcji poznamy np. wiek drzew i lasu w którym jesteśmy.

Materiał: Michał Kowalski - Nadleśnictwo Szubin

Oceń artykuł: 6 0
Pliki do pobrania
Mapa turystyczna okolic Szubina i Nakła.pdf
Mapa Turystyczna Łabiszyn i okolice.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  Tata, w dniu 27-03-2020 21:46:29 napisał:

  Teraz to i strach dzieciaków do lasu wypuścić jak można tam wilki spotkać.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Obserwator z bagien , w dniu 28-03-2020 07:57:52 napisał:

  Niepotrzebnie się boisz. Wilk nigdy nie zaatakuje człowieka . Natomiast bezpańskie psy, albo takie co wydostały się z zagrody lub zerwały z łańcucha jak najbardziej tak

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Pomoc drogowa
Pokój dzienny/ jadalnia
Sprawdzanie świateł
Modne aranżacje
Narożniki
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)