Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2020

Kupa na kupie. "Czy tak trudno zadbać o swojego pupila i po nim posprzątać?"

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Kcynia. Miasto. A w nim jedno publiczne przedszkole. W pięknym zabytkowym #budynku. Otoczone równie zabytkowym murem. I tak można być snuć dalej opowieść....gdyby nie jeden fakt.

Na krótkim zaledwie kilkumetrowym pasie zieleni zlokalizowanym przy przedszkolu można spotkać... kupy. Psie kupy. Kupa na kupie. A już szczytem bezczelności jest pozostawienie kupy na wejściu do przedszkola. Czy tak trudno zadbać o swojego pupila i po nim posprzątać? Tamtędy chodzą dzieci. Wnoszą później to wszystko do budynku. Apeluje do Was Drodzy Właściciele czworonogów. Sprzątajcie po swoich pupilach.

P. S. Przepraszam za "drastyczne zdjęcia"

materiał: Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca Rady Rodziców

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)