Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 marca 2020
(sonda)

Kujawsko-pomorskie miasta w obliczu koronawirusa. Na ulicach mniej ludzi

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ogromna część społeczeństwa pozostała w #domach. Pozwoliła na to między innymi praca zdalna, zawieszenie zajęć w szkołach i na uczelniach oraz apele, by nie wychodzić w czasach zarazy.

Przypomnijmy, w ostatnich dniach wprowadzono kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się, które obowiązują do 11 kwietnia, Wyjść z domu można tylko w celach bytowych, zdrowotnych, zawodowych. Zabronione nie są więc dojazd do pracy, zrobienie niezbędnych zakupów, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi, wyprowadzenie psa, a także wolontariat na rzecz walki z COVID-19.

Czy mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego potraktowali na poważnie apel dotyczący pozostania w domach? Na ulicach widać mniejszą ilość osób, szczególnie w weekendy ulice świecą pustkami. W dni powszednie mieszkańców spotkać można przede wszystkim w sklepach podczas robienia zakupów. Część osób nie wychodzi z domów i mieszkań, jeżeli rzeczywiście nie musi. Inni natomiast tzn, osoby w kwarantannie mają zakaz opuszczania miejsca jej pobytu. To, czy się do tych zasad stosują, sprawdza policja.

Jak jest w powiecie nakielskim? Czy rzeczywiście staramy się ograniczać wyjścia do minimum? Zachęcamy do udziału w sondzie,

Ankieta

Czy w obecnej sytuacji starasz się ograniczać do minimum wyjście z domu?

 • Tak
 • NieOceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (22) Zgłoś naruszenie zasad

  • 20 (26)

  Obserwator z bagien , w dniu 27-03-2020 13:37:07 napisał:

  Ale pierwszy sekretarz kc PiS, "wuc" narodu twierdzi że wybory da się przeprowadzić tak jak dało się wylądować w Smoleńsku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  Przerażona, w dniu 27-03-2020 16:19:42 napisał:

  Jestem przerażona ,że jest jeszcze niska świadomość ludzi .Będąc w Nakle u lekarza widziałam dużo ludzi na ulicach:-(...Kiedy zrozumią?Oby nie było zapóźno:-((Proszę siedźcie w domu !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (12)

  nakielanin, w dniu 27-03-2020 17:33:55 napisał:

  Nakło się nie stosuje, pełno ludzi w marketach.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -3 (5)

  Bez koment., w dniu 27-03-2020 21:54:52 napisał:

  Będąc w mazowieckim, rzeczywiście miasta wyludniały, u nas dalej ,,ułańska fantazja,,,

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Proste, w dniu 27-03-2020 22:29:08 napisał:

  Zgodnie z prawem można spacerować, na rowerku jeździć, biegać. Więc czego się dziwicie?

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Zaniepokojona, w dniu 27-03-2020 23:51:20 napisał:

  Czy takie sieci sklepów jak pepko czy kik to sklepy z artykułami spożywczymi?że są otwarte i pełno w nich ludzi.czy artykuły w nich są nie zbędne do przeżycia!!!?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (5)

  Kolas, w dniu 28-03-2020 00:57:53 napisał:

  Jak na to wszystko patrzę to jestem przerażony, nie jestem zwolennikiem PiSu a ni PO ale z dwojga złego wolałbym platformę aby uporządkowała to wszystko. Jak się PiS za to weźmie że swoimi ustawami nocnymi pisanymi na kolanie to będzie katastrofa. Do tego przez PiS jesteśmy zkonfliktowani ze wszystkimi sąsiadami a pomoc tych sąsiadów będzie nam teraz potrzebna.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Pracownik marketu, w dniu 28-03-2020 07:47:16 napisał:

  W nakle masakra ludzie spacerując na całego a w markecie tyle teraz osób tym bardziej starszych maja siedzieć w domu rozumiem zakupy i wychodzisz a nie zwiedzasz pół godziny i to jeszcze po parę razy na dzień

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  On, w dniu 28-03-2020 08:51:04 napisał:

  Zapraszam do Bydgoszczy na Orlen, tam jak zawsze pełno ludzi...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Meble kuchenne
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Modne aranżacje
Skup i sprzedaż części
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)