Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Książka piękna, barwna i nostalgiczna na spotkaniu DKK w Potulicach

fot. Jolanta Dąbrowska

fot. Jolanta Dąbrowska

Książka Doroty Gąsiorowskiej „Karminowe serce” była omawiana na wtorkowym (18 lutego) #spotkaniu pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach.

 „Czasami, kiedy wszystkie drogi prowadzą donikąd, ucieczka wydaje się jedynym rozwiązaniem” i takie rozwiązanie wybrała bohaterka  - Laura, która przeprowadza  się z Warszawy aż do Bukowej Góry. Dziewczyna z bagażem pełnym przykrych doświadczeń, zaczyna „nowe życie” na dalekiej prowincji. Tutaj uwierzyła, że „mając wokół siebie oddane ci osoby, możesz wyjść z najgorszego marazmu i zacząć życie od nowa, a krzywda, której się doznało, wróci pod postacią szczęścia”.   „Karminowe serce” to opowieść poruszająca trudne i skomplikowane tematy: samotne macierzyństwo i niepełnosprawność dziecka, gwałt i porzucenie, znęcanie się fizyczne i psychiczne. Jest to również historia o poszukiwaniu miłości i akceptacji, życzliwości zupełnie obcych ludzi i ich pomocy oraz wiary w lepsze jutro.

Panie polecają „zajrzeć” do Bukowej Góry i przeżyć tę magiczną historię. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 24 marca 2020 r. o godz. 15.30. Omawiana będzie książka Agnieszki Krawczyk „Tylko dobre wiadomości”. Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Miejsce relaksu i odpoczynku. Przygotuj balkon na ciepłe dni

Marzysz o własnej, zielonej enklawie, idealnym miejscu do relaksu? Brak ogrodu albo# pokaźnych rozmiarów tarasu nie musi być problemem. Coraz cieplejsza pogoda, dłuższe dni, a dodatkowo odpowiedzialne i rozsądne #zostańwdomu mogą sprzyjać liftingom balkonów.

(czytaj więcej)