Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Książka piękna, barwna i nostalgiczna na spotkaniu DKK w Potulicach

fot. Jolanta Dąbrowska

fot. Jolanta Dąbrowska

Książka Doroty Gąsiorowskiej „Karminowe serce” była omawiana na wtorkowym (18 lutego) #spotkaniu pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach.

 „Czasami, kiedy wszystkie drogi prowadzą donikąd, ucieczka wydaje się jedynym rozwiązaniem” i takie rozwiązanie wybrała bohaterka  - Laura, która przeprowadza  się z Warszawy aż do Bukowej Góry. Dziewczyna z bagażem pełnym przykrych doświadczeń, zaczyna „nowe życie” na dalekiej prowincji. Tutaj uwierzyła, że „mając wokół siebie oddane ci osoby, możesz wyjść z najgorszego marazmu i zacząć życie od nowa, a krzywda, której się doznało, wróci pod postacią szczęścia”.   „Karminowe serce” to opowieść poruszająca trudne i skomplikowane tematy: samotne macierzyństwo i niepełnosprawność dziecka, gwałt i porzucenie, znęcanie się fizyczne i psychiczne. Jest to również historia o poszukiwaniu miłości i akceptacji, życzliwości zupełnie obcych ludzi i ich pomocy oraz wiary w lepsze jutro.

Panie polecają „zajrzeć” do Bukowej Góry i przeżyć tę magiczną historię. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 24 marca 2020 r. o godz. 15.30. Omawiana będzie książka Agnieszki Krawczyk „Tylko dobre wiadomości”. Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)