Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Książka piękna, barwna i nostalgiczna na spotkaniu DKK w Potulicach

fot. Jolanta Dąbrowska

fot. Jolanta Dąbrowska

Książka Doroty Gąsiorowskiej „Karminowe serce” była omawiana na wtorkowym (18 lutego) #spotkaniu pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach.

 „Czasami, kiedy wszystkie drogi prowadzą donikąd, ucieczka wydaje się jedynym rozwiązaniem” i takie rozwiązanie wybrała bohaterka  - Laura, która przeprowadza  się z Warszawy aż do Bukowej Góry. Dziewczyna z bagażem pełnym przykrych doświadczeń, zaczyna „nowe życie” na dalekiej prowincji. Tutaj uwierzyła, że „mając wokół siebie oddane ci osoby, możesz wyjść z najgorszego marazmu i zacząć życie od nowa, a krzywda, której się doznało, wróci pod postacią szczęścia”.   „Karminowe serce” to opowieść poruszająca trudne i skomplikowane tematy: samotne macierzyństwo i niepełnosprawność dziecka, gwałt i porzucenie, znęcanie się fizyczne i psychiczne. Jest to również historia o poszukiwaniu miłości i akceptacji, życzliwości zupełnie obcych ludzi i ich pomocy oraz wiary w lepsze jutro.

Panie polecają „zajrzeć” do Bukowej Góry i przeżyć tę magiczną historię. Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 24 marca 2020 r. o godz. 15.30. Omawiana będzie książka Agnieszki Krawczyk „Tylko dobre wiadomości”. Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Jolanta Dąbrowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)