Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

Książka na start. Akcja z nagrodami dla przedszkolaków

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zakwalifikowała się do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki „Mała książka, wielki człowiek” - w 2019 r. adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym.

Akcja ma zachęcić dzieci i rodziców do regularnego odwiedzania bibliotek i codziennego, wspólnego czytania. Przedszkolak, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” - broszurę informacyjną, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i częstego odwiedzania biblioteki.
Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

W projekcie mogą uczestniczyć wszystkie dzieci z roczników 2013-2016, a także te, które już brały udział w projekcie pilotażowym w roku 2018.

Wystarczy zapisać dziecko do naszej biblioteki i gotowe – pakiet zostanie przekazany. Wyprawki Czytelnicze można odbierać we wszystkich filiach bibliotecznych miasta i gminy Nakło nad Notecią.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, Nowoczesna Biblioteka 3.0 Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Materiał: Jolanta Dąbrowska / Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)