Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

11 września 2019

Książka na start. Akcja z nagrodami dla przedszkolaków

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zakwalifikowała się do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki „Mała książka, wielki człowiek” - w 2019 r. adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym.

Akcja ma zachęcić dzieci i rodziców do regularnego odwiedzania bibliotek i codziennego, wspólnego czytania. Przedszkolak, który zapisze się do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” - broszurę informacyjną, przypominającą o korzyściach wynikających z czytania dzieciom i częstego odwiedzania biblioteki.
Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.

W projekcie mogą uczestniczyć wszystkie dzieci z roczników 2013-2016, a także te, które już brały udział w projekcie pilotażowym w roku 2018.

Wystarczy zapisać dziecko do naszej biblioteki i gotowe – pakiet zostanie przekazany. Wyprawki Czytelnicze można odbierać we wszystkich filiach bibliotecznych miasta i gminy Nakło nad Notecią.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Instytut Książki, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, Nowoczesna Biblioteka 3.0 Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Materiał: Jolanta Dąbrowska / Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)