Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

09 października 2019

"Książę komedii kryminalnej" gościem biblioteki. Publiczność nie zawiodła

fot. Aneta Rózga

fot. Aneta Rózga

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach dnia 3 października miała przyjemność # gościć w swoich progach Księcia Komedii Kryminalnej –Alka Rogozińskiego.

Podczas spotkania autor wielu poczytnych powieści o morderstwach z przymrużeniem oka, w Sadkach promował swoją najnowszą książkę „Dom tajemnic”. Ponadto w rozmowie z dyrektorem biblioteki opowiadał o swoim warsztacie pracy, o tym jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem, o współpracy z Magdaleną Witkiewicz, a także o swoich pasjach i zainteresowaniach. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała również wiele anegdot z życia szkolnego i nie tylko pisarza.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawać pytania oraz zobaczyć próbkę talentu pana Alka , który bardzo szybko zawiązał akcję i tworzył na bieżąco scenariusz kryminału. Wszystkich zgromadzonych p. Rogoziński uwiódł swoim humorem i gawędziarstwem. Na zakończenie każdy mógł zakupić książkę autora oraz poprosić o dedykację i zdjęcie.

materiał: Joanna Brzozowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)