Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2018

Krzysztof Napieralski nagrodzony przez prezydenta RP. Otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi

fot. JRS Kowalewko

fot. JRS Kowalewko

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda, na wniosek Wojewody #Kujawsko-Pomorskiego, postanowieniem z dnia 5 kwietnia 2018 roku odznaczył komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku im. 27 WDP AK Pana Krzysztofa Napieralskiego – Brązowym Krzyżem Zasługi.

W uznaniu wieloletniego, trudnego do przecenienia zaangażowania w szkolenie ratownicze i proobronne realizowane na terenie powiatu nakielskiego oraz wychowanie patriotyczno-historyczne młodzieży, w tym krzewienie pamięci i etosu 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej.

Uroczystość miała miejsce 5 czerwca br., rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, w obecności licznie zgromadzonych gości w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 roku Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Józef Ramlau. Gratulując i dziękując odznaczonym za postawę i trud w społecznym działaniu dla Polski, podkreślił doniosłość aktu dekoracji, który przypada w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.

materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 51 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

  • 10 (18)

  Obserwator, w dniu 06-06-2018 12:25:46 napisał:

  PiS nagradza swoich przed wyborami...wstyd! Wstyd! Wstyd!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 13 (21)

  Obserwator, w dniu 06-06-2018 12:39:03 napisał:

  Proszę o odpowiedzieć jak wyglądał konkurs na Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni? Dlaczego na zawodach w strzelnicy w Kowalewku promuję się tylko polityków PiS? Dlaczego odbywają się tam Pikniki Gazety Polskiej? Dlaczego pełnomocnik PiS Kcynia nie został przewodniczącym PiS Kcynia w demokratycznych wyborach tylko z nadania polityków z Bydgoszczy? Czy pełnomocnik PiS, gdy zostanie burmistrzem będzie kandydatem niezależnym, czy sterowanym przez przewodniczącego PiS z Nakła? Jak dostać pracę jako Dyrektor Biblioteki w Sadkach? Jak dostać medal od Prezydenta przed wyborami?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -4 (16)

  ZP , w dniu 06-06-2018 13:20:57 napisał:

  Przepisy się zmieniły, już nie trzeba organizować konkursów na dyrektora zakładu poprawczego. Mam nadzieję, że nikt z Nakła nie będzie sterował burmistrzem Kcyni.

  odpowiedz

  • -4 (16)

  kibic, w dniu 06-06-2018 13:42:04 napisał:

  na strzelnicy w Kowalewku nie promuje się tylko polityków PiS lecz również innych opcji np. Piotra Hemmerlinga, Marka Szarugi, pod ich patronatami również odbywały się imprezy. Proszę dokładnie przeanalizować. Widać że Napieralski rozmawia z wszystkimi. panie Krzysztofie Gratulacje za odznaczenie .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (11)

  K, w dniu 06-06-2018 14:15:55 napisał:

  Gratuluje tak trzymać

  odpowiedz

  • -1 (15)

  Komandos, w dniu 06-06-2018 18:22:04 napisał:

  Ci którzy atakują Krzysztofa Napieralskiego za jego społeczną pracę wywodzą się z pod czerwonego sztandaru. To pan Krzysztof jest głównym kontrkandydatem na burmistrza Kcyni jego sąsiada z Gromadna. A ten z gromadna zrobi wszystko by spacyfikować swojego kontrkandydata. Panie Krzysztofie gratuluję odznaczenia, a tymi czerwonymi krzykaczami pan się nie przejmuje, oni i tak przegrają te wybory.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -4 (8)

  Przyjazny , w dniu 06-06-2018 19:56:14 napisał:

  Wielkie gratulacje.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Sam on, w dniu 06-06-2018 22:15:04 napisał:

  Krzycha znam od dziecka! Dobry człowiek, zawsze taki był! Jak kiedyś zima zepsuł mi się samochód to jako jedyny zatrzymał się i zapytał czy wszystko ok i czy dowieźć herbatę, bo zna mieszkańców okolicznej wsi. Dodam, ze nie widzieliśmy sie dobre 20 lat i nie wiedział kto siedzi w aucie. Krzychu gratuluje. Tak trzymaj!

  odpowiedz

  • -3 (9)

  mrKtos, w dniu 06-06-2018 22:57:49 napisał:

  Kto pisze negatywnie? Ten co nic nie robi! A komendant JRS robi duzo dobrego. Nie Wazne ze z PISu. Wazne ze robi cos dobrego. Gratulacje!

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Loka, w dniu 07-06-2018 06:19:15 napisał:

  Gratulacje Panie Krzysztofie...super odznaczenie. A ludźmi zazdroszczącymi ( a są nimi dość częśto osoby, które nic nie robią tylko narzkają ) niech się Pan nie przejmuje.... A jeśli chodzi i kandydowanie na stanowisko burmistrza to popieram i bedę na Pana głosowała... A wy Kcynianie zastanówcie się czy nie czas już na nowego ducha w kcyńskim ratuszu a nie ciągle te same twarze...takie odgrzewane kotlety, które nie bardzo rozwijają Kcynię...Natomiast myślę sobie, że jeśli burmistrzem będzie osoba znajaca się z ludźmi z "obozu rządzącego" w kraju może łatwiej będzie coś dla Kcyni załatwić...finanse na inwestycje, wspólpracę instytucjami w zakresie obniżania stopy bezrobocia w Kcyni, pomoc społeczną o co jednak PiS dba...

  odpowiedz

  • -5 (11)

  Luna, w dniu 07-06-2018 06:40:02 napisał:

  Każdy kto odniesie choć maleńki sukces jest napiętnowany - z zazdrości i zawiści oczerniany. Kto Krzysztofa zna wie jaki to jest człowiek - prawy i dobry przede wszystkim. Gratulacje Krzysztof, dobrze że w tym marazmie kcyńskiej gminy są jeszcze ludzie, którzy próbują coś dla niej zdziałać bezinteresownie. Uważaj na farbowane lisy, które będą się do Ciebie zbliżały...

  odpowiedz

  • 5 (13)

  sołtys, w dniu 07-06-2018 11:48:43 napisał:

  I tak burmistrzem nie zostaniesz panie Napieralski. Aż tylu głupich ludzi w gminie Kcynia nie mieszka. Dotacji za armatę nie może rozliczyć prawidłowo a na burmistrza się pcha. Co za czasy. Śmiech na sali

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (11)

  K, w dniu 07-06-2018 13:03:16 napisał:

  Sołtys jesteś lepszy to sam wystartuj społeczeństwo zdecyduje, ale pewnie Cię to przerasta. Czekamy na porządnych kandydatów jak Pan Krzysztof żeby było z kogo wybrać a "stare kotlety" jak widać się nie nadają bo tylko dziura w budżecie się rozrasta nic więcej pozdrawiam

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Bolek, w dniu 07-06-2018 16:36:06 napisał:

  Krzysztof: rób swoje..., psy szczekają a karawana jedzie dalej.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Luk, w dniu 07-06-2018 20:14:58 napisał:

  tak sobie myślę, co w naszym kraju, wśród obywateli jest nie tak, że biorą pod uwagę głosowanie na przedstawicieli SLD...przecież to pozostałość po PRL...czasach gdy wielu z nas nie mogło nawet słowem się odezwać, chodzić do kościoła itp. Teraz znowu ich dzieci pojawiają się w świecie polityki i próbują odbudować ideę PRL - u...starych układów...nie mozemy na to pozwolić

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Kijanka , w dniu 13-06-2018 19:33:23 napisał:

  Myślę że,przyszedł czas na ,,dobrą zmianę" również w gminie Kcynia i trzeba dać szansę ludziom młodym z werwą którzy chcą coś wielkiego zrobić dla społeczeństwa lokalnego,polegające na wykorzystaniu istniejących walorów gminy. Wiem że będzie ciężko ale jest wielu dobrych ludzi którzy chcą zmienić obecną sytuację .Zbliżają się wybory , nie głosujmy na osoby które już sprawowały władzę a gmina była dla nich tylko poligonem doświadczalnym, nie wybierajmy nauczycieli bo oni cały czas się jeszcze uczą a na naukę już nie ma czasu , nie wybierajmy ludzi którzy dla poprawienia swojego wizerunku są w stanie nawet zmienić swój światopogląd i zbliżyć się fałszywie do Boga. Panie Napieralski jest Pan wielkim społecznikiem a ludzi którzy potrafią tak jak Pan oddać swoje serce innym potrzebującym jest niewielu. Pozdrawiam i jestem ZA.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Naczepa platforma
Meble kuchenne
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Botox i wypełniacze
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)