Dziś mamy 14 listopada 2018, środa, imieniny obchodzą:

02 lipca 2018

Kryptonim "Telefony". Podczas policyjnej akcji przeprowadzono blisko setkę kontroli

Policjanci z nakielskiej „drogówki” w piątek (29.06.18) na terenie powiatu prowadzili działania # „Telefony”, mające na celu eliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do zakazu korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy wymagającego trzymania w ręku.

W piątek (29.06.18) na terenie całej Polski Policja prowadziła działania pod kryptonimem „Telefony”. Na terenie powiatu nakielskiego, od rana do późnego wieczora, działania te prowadziło 12 policjantów z referatu ruchu drogowego.  

Policjanci kontrolowali kierujących, którzy nie stosują się do zakazu korzystania w trakcie jazdy z telefonu komórkowego wymagającego  trzymania w ręku.

Według obowiązujących przepisów za korzystnie z telefonu podczas jazdy policjant może na sprawcę wykroczenie nałożyć grzywnę w postaci mandatu karnego w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych.

 Podczas prowadzonych działań policjanci  skontrolowali 95 pojazdów.

materiał: St.asp. Damian Moczadło p.o. Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (10)

  widz, w dniu 02-07-2018 21:24:26 napisał:

  Też mi działania? Skontrolować, a złapać to jest wielka różnica! Śmiechu warte! Co chwilę widzi się kierowcę z telefonem przy uchu!!! I gdzie jest ta Policja? Śpi!!! Taka to wasza akcja nijaka!!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Krytyk Społeczny, w dniu 02-07-2018 22:37:10 napisał:

  Większość krajowych działań narzucanych odgórnie przez KGP ma jakiś tam głębszy sens,ale zdarzają się takie,które są społecznie akceptowalne,ale niewykonalne.Do takich między innymi zaliczam te o krypt."telefon" Jest wiele nakazów,zakazów w różnego rodzaju aktach prawnych,gdzie wyegzekwowanie ich przestrzegania jest nierealne.Są to martwe przepisy-do takich zaliczam też ten,bo jaką ma możliwość dowodowo dowieść funkcjonariusz,że "złapał" kierującego "na gorącym" W sytuacji 1/1 nie ma szans.Sprawca spokojnie się wybroni,a proces dochodzenia,ustalania,zbierania dowodów jest kosmicznie długi i nie zawsze będzie skuteczny w takim trybie by dostać od operatora potwierdzenie.Czy zatem mają takie działania sens skoro udowodnienie takiemu sprawcy przewinienia równe jest zeru-?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Pietrek, w dniu 03-07-2018 00:50:21 napisał:

  Sami jeżdżą z telefonem przy uchu a innym to najlepiej mandat wlepić..... Niech zaczną od siebie!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  stary , w dniu 03-07-2018 20:50:33 napisał:

  Lepsza była "Akcja Liść Dębu" w "Kapitanie Klossie":)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Produkty instax
od 37,90PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
STOLIKI RTV
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)