Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2018

Kryptonim "Telefony". Podczas policyjnej akcji przeprowadzono blisko setkę kontroli

Policjanci z nakielskiej „drogówki” w piątek (29.06.18) na terenie powiatu prowadzili działania # „Telefony”, mające na celu eliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do zakazu korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy wymagającego trzymania w ręku.

W piątek (29.06.18) na terenie całej Polski Policja prowadziła działania pod kryptonimem „Telefony”. Na terenie powiatu nakielskiego, od rana do późnego wieczora, działania te prowadziło 12 policjantów z referatu ruchu drogowego.  

Policjanci kontrolowali kierujących, którzy nie stosują się do zakazu korzystania w trakcie jazdy z telefonu komórkowego wymagającego  trzymania w ręku.

Według obowiązujących przepisów za korzystnie z telefonu podczas jazdy policjant może na sprawcę wykroczenie nałożyć grzywnę w postaci mandatu karnego w wysokości 200 zł i 5 punktów karnych.

 Podczas prowadzonych działań policjanci  skontrolowali 95 pojazdów.

materiał: St.asp. Damian Moczadło p.o. Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (10)

  widz, w dniu 02-07-2018 21:24:26 napisał:

  Też mi działania? Skontrolować, a złapać to jest wielka różnica! Śmiechu warte! Co chwilę widzi się kierowcę z telefonem przy uchu!!! I gdzie jest ta Policja? Śpi!!! Taka to wasza akcja nijaka!!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Krytyk Społeczny, w dniu 02-07-2018 22:37:10 napisał:

  Większość krajowych działań narzucanych odgórnie przez KGP ma jakiś tam głębszy sens,ale zdarzają się takie,które są społecznie akceptowalne,ale niewykonalne.Do takich między innymi zaliczam te o krypt."telefon" Jest wiele nakazów,zakazów w różnego rodzaju aktach prawnych,gdzie wyegzekwowanie ich przestrzegania jest nierealne.Są to martwe przepisy-do takich zaliczam też ten,bo jaką ma możliwość dowodowo dowieść funkcjonariusz,że "złapał" kierującego "na gorącym" W sytuacji 1/1 nie ma szans.Sprawca spokojnie się wybroni,a proces dochodzenia,ustalania,zbierania dowodów jest kosmicznie długi i nie zawsze będzie skuteczny w takim trybie by dostać od operatora potwierdzenie.Czy zatem mają takie działania sens skoro udowodnienie takiemu sprawcy przewinienia równe jest zeru-?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Pietrek, w dniu 03-07-2018 00:50:21 napisał:

  Sami jeżdżą z telefonem przy uchu a innym to najlepiej mandat wlepić..... Niech zaczną od siebie!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  stary , w dniu 03-07-2018 20:50:33 napisał:

  Lepsza była "Akcja Liść Dębu" w "Kapitanie Klossie":)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Meble łazienkowe
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)