Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Królikowo. Elżbieta Katafiasz ponownie wybrana

fot. LZ

fot. LZ

Na 420 osób uprawnionych do głosowania na zebraniu pojawiło się jedynie 47 mieszkańców.

Kandydatka na sołtysa była tylko jedna i wygrała przy prawie stuprocentowym poparciu.

Na początku zebrania sołeckiego w Królikowie, którego głównym punktem był wybór sołtysa i rady sołeckiej, burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski podziękował Elżbiecie Katafiasz nie tylko za minioną kadencję, ale za całe 20 lat „sołtysowania”. Kolejnym punktem było złożenie sprawozdania z czteroletniej kadencji sołtysa. - Mogłam na was liczyć w każdej chwili, za co z całego serca dziękuję – podsumowała swoją minioną kadencję Elżbieta Katafiasz, jednocześnie dziękując wszystkim za zaangażowanie i współpracę.

Elżbieta Katafiasz była jedyną kandydatką na sołtysa wsi. Otrzymała poparcie 44 osób. Tylko 3 osoby były przeciwne jej kandydaturze. Podczas zebrania postanowiono zwiększyć ilość członków rady sołeckiej. Do tej pory było ich pięcioro – od teraz będzie ich siedmioro. I tak, w skład rady sołeckiej sołectwa Królikowo weszli: Agnieszka Grochala, Elżbieta Majchrzak, Barbara Wiśniewska, Danuta Rybak, Izabela Drzazga, Jadwiga Katafiasz i Wojciech Włodarczyk.

Jak w każdej wsi, tak i w Królikowie mieszkańcy zwracali uwagę na swoje problemy. Pytali o kontynuację przebudowy ulicy Turzyńskiej, stwarzający niebezpieczeństwo budynek dawnej gorzelni, problem z przekraczaniem prędkości przez kierowców jadących przez centrum wsi, rozmawiano także o planie zagospodarowania przestrzennego.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (5)

  olo, w dniu 06-02-2019 14:14:38 napisał:

  siedmiu w radzie?????? :) Przecież Kolo Gospodyń to juz macie hahahha

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 13-02-2019 16:41:50 napisał:

  Panie Włodarczak coś słabe po parcie stowarzyszenia w walce z sąsiadem gdzie reszta jest pan sam to życzymy powodzenia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolery - mezoterapia skóry
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Masaż leczniczy
Test amortyzatorów
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)