Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

03 października 2019

Kosowo w zgodzie z naturą! Uczniowie ruszyli sprzątać sołectwo

fot. Mateusz Rymaszewski

fot. Mateusz Rymaszewski

W miniony piątek (27.09.) odbyła się w Sołectwie akcja "Sprzątanie Świata".

Z inicjatywą wyszli nauczyciele i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. Starsze dzieci pod opieką nauczycieli ubrane w kamizelki odblaskowe z workami na śmieci ruszyły sprzątać Sołectwo. Przedszkolaki ze swoją Panią zajęły się boiskiem. Najpierw pozbierały odpady a następnie kasztany, które wrzucały do przygotowanego pojemnika.

Starsze dzieci wróciły do szkoły z workami wypełnionymi odpadami. Uczniowie byli zmęczeni lecz szczęśliwi. W ramach podziękowania za trud włożony w pracę na rzecz Sołectwa Prezes Stowarzyszenia Mateusz Tomaszewski wraz z Paniami z KGW i Sołtysem zorganizowali dla wszystkich uczestników grilla. Wszystkie dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w tej edukacyjnej akcji, która miała na celu z jednej strony posprzątanie naszej miejscowości, a z drugiej pokazanie jak ważna jest ekologia. Zaczynając od najmłodszych pokoleń chcemy dać przykład prawidłowej postawy młodego człowieka dbającego o czystość na Ziemi. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc.

Materiał: Mateusz Rymaszewski

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Metkownice
od 179PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Botox i wypełniacze
Meble łazienkowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)