Dziś mamy 16 listopada 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2019

Konsultacje z mieszkańcami. Statuty sołectw z pozytywną opinią

fot. MM

fot. MM

13 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie zorganizowano # zebrania mieszkańców sołectw Kołaczkowo oraz Stanisławka. Głównym punktem spotkań było zaopiniowanie statutów miejscowości.

Przypominamy, że w wyniku podziału Kołaczkowa powstało nowe sołectwo – Stanisławka. Miejscowość ta do tej pory wchodziła w skład sołectwa Kołaczkowo, jednakże radni na lipcowej sesji podjęli ostateczną decyzją o podziale sołectwa. W związku z tym zaszła konieczność stworzenia nowych statutów dla obu miejscowości.

Jeśli chodzi o Kołaczkowo, to tutaj zajdzie najmniej zmian. Dotychczasowa sołtys Violetta Kończal utrzyma swoje stanowisko, podobnie jak 4 z 5 członków rady sołeckiej. Tylko jedna osoba wchodząca w skład dotychczasowej rady pochodzi z nowo powstałego sołectwa Stanisławka, w związku z tym jej mandat uległ wygaśnięciu.

Dodatkowe wybory uzupełniające nie będą jednak w tym przypadku konieczne, gdyż w statucie sołectwa określono minimalną liczbę członków rady sołeckiej jako 3. Jeżeli jednak mieszkańcy wyrażą chęć, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, by na następnym zebraniu przeprowadzić wybory uzupełniające do rady sołeckiej.

Konsultacje społeczne niestety nie cieszyły się większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których na obu zebraniach było łącznie 37, z czego 9 to mieszkańcy Kołaczkowa, a 28 to osoby mieszkające w Stanisławce.

Ostatecznie jednak oba sołectwa pozytywnie zaopiniowały swoje statuty, których projekty znajdą się w porządku obrad najbliższej sesji rady gminy Szubin, zaplanowanej 23 sierpnia. Po upływie 14 dni od momentu przyjęcia stosownych uchwał przez radnych, statuty sołectw wejdą w życie, co pozwoli m. in. na zwołanie zebrania sołeckiego w Stanisławce, podczas którego mieszkańcy będą musieli dokonać wyboru sołtysa i rady sołeckiej, a także po raz pierwszy w historii podzielić fundusz sołecki.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Masaż gorącymi kamieniami
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Nowoczesne zabiegi laserowe
Sprawdzanie geometrii kół
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)