Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2019

Konsultacje z mieszkańcami. Statuty sołectw z pozytywną opinią

fot. MM

fot. MM

13 sierpnia w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie zorganizowano # zebrania mieszkańców sołectw Kołaczkowo oraz Stanisławka. Głównym punktem spotkań było zaopiniowanie statutów miejscowości.

Przypominamy, że w wyniku podziału Kołaczkowa powstało nowe sołectwo – Stanisławka. Miejscowość ta do tej pory wchodziła w skład sołectwa Kołaczkowo, jednakże radni na lipcowej sesji podjęli ostateczną decyzją o podziale sołectwa. W związku z tym zaszła konieczność stworzenia nowych statutów dla obu miejscowości.

Jeśli chodzi o Kołaczkowo, to tutaj zajdzie najmniej zmian. Dotychczasowa sołtys Violetta Kończal utrzyma swoje stanowisko, podobnie jak 4 z 5 członków rady sołeckiej. Tylko jedna osoba wchodząca w skład dotychczasowej rady pochodzi z nowo powstałego sołectwa Stanisławka, w związku z tym jej mandat uległ wygaśnięciu.

Dodatkowe wybory uzupełniające nie będą jednak w tym przypadku konieczne, gdyż w statucie sołectwa określono minimalną liczbę członków rady sołeckiej jako 3. Jeżeli jednak mieszkańcy wyrażą chęć, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, by na następnym zebraniu przeprowadzić wybory uzupełniające do rady sołeckiej.

Konsultacje społeczne niestety nie cieszyły się większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, których na obu zebraniach było łącznie 37, z czego 9 to mieszkańcy Kołaczkowa, a 28 to osoby mieszkające w Stanisławce.

Ostatecznie jednak oba sołectwa pozytywnie zaopiniowały swoje statuty, których projekty znajdą się w porządku obrad najbliższej sesji rady gminy Szubin, zaplanowanej 23 sierpnia. Po upływie 14 dni od momentu przyjęcia stosownych uchwał przez radnych, statuty sołectw wejdą w życie, co pozwoli m. in. na zwołanie zebrania sołeckiego w Stanisławce, podczas którego mieszkańcy będą musieli dokonać wyboru sołtysa i rady sołeckiej, a także po raz pierwszy w historii podzielić fundusz sołecki.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Zabiegi odmładzające
MEBLE PIOTR PASIEKA
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)