Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2018

Konsultacje w sprawie projektu uchwały. Podajemy harmonogram zebrań

Mieszkańcy gminy Sadki będą opiniować projekt uchwały o limicie udzielania zezwoleń #na sprzedaż wszystkich napojów alkoholowych – również piwa. Konsultacje trwać będą mniej więcej do połowy maja.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych doprecyzowała i uregulowała przepisy tak, by umożliwić gminom działania ograniczające dostępność alkoholu. Zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia limitu udzielania zezwoleń na sprzedaż wszystkich napojów alkoholowych, także tych, które zawierają do 4,5 proc. alkoholu (do tej pory nie uwzględniano w limicie piwa i alkoholu do 4,5 proc). Ilość punktów sprzedających alkohol na terenie danej gminy ustalać będzie rada gminy. Przy okazji zmian w legislacji, samorządy mają też możliwość ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Gminy Sadki ten problem jednak w zasadzie nie dotyczy.

Nowelizacja wprowadza też zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Obecnie taki zakaz obowiązuje w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach. Nowe regulacje wprowadzają szerszy, generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, jednocześnie dając samorządom możliwość wyznaczania miejsc przeznaczonych do jego spożywania. I w związku z tymi zmianami, od 10 kwietnia do 11 maja na terenie sadkowskiej gminy odbywać się będą konsultacje społeczne związane z projektem uchwały rady gminy w sprawie ustalenia zasad usytuowania na terenie gminy Sadki miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Konsultacje odbywać się będą w formie zebrań mieszkańców poszczególnych sołectw. Ich wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości. Podobne konsultacje mają za sobą już mieszkańcy gminy Mrocza - którzy w tej samej sprawie wypowiadali się podczas kampanii zebrań sprawozdawczych w sołectwach.

Konsultacje odbywać się będą w formie zebrań mieszkańców poszczególnych sołectw:

Anieliny - 18 kwietnia, godz. 16:00 w sali OSP w Anielinach;
Bnin - 19 kwietnia, godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Bninie;
Broniewo - 17 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Dębowie;
Dębionek - 17 kwietnia, godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Dębionku;
Dębowo - 17 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Dębowie;
Jadwiżyn - 20 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Jadwiżynie;
Samostrzel - 19 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Samostrzelu;
Kraczki - 20 kwietnia, godz. 19:30 w świetlicy wiejskiej w Kraczkach;
Łodzia - 18 kwietnia, godz. 16:30 w świetlicy wiejskiej w Łodzi;
Mrozowo - 20 kwietnia, godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Mrozowie;
Radzicz - 16 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Radziczu;
Sadki - 19 kwietnia, godz. 18:00 w sali nr 1 GOK w Sadkach;
Śmielin - 18 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Śmielinie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Gimnastyka korekcyjna
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Masaż leczniczy
Przewóz krajowy
Meble młodzieżowe systemowe
Terminale płatnicze
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)