Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 maja 2019

Konkurs z okazji Konstytucji 3 Maja. Wyłoniono najlepszych uczniów

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyła się # kolejna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Konstytucji 3 Maja.

Jego celem było propagowanie wiedzy o pierwszej konstytucji w Europie i wydarzeniach towarzyszących jej powstaniu. Uczestnicy zmagań konkursowych rozwiązywali test składający się 35 zadań zamkniętych i otwartych opartych m.in. na źródłach ikonograficznych, analizach fragmentów tekstu, wyciągania i formułowania wniosków przyczynowo-skutkowych.

Jury po sprawdzeniu prac ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce: Julia Borakiewicz - ZSP 3 w Nakle nad Notecią
II miejsce: Agnieszka Bala - ZSP 4 w Nakle nad Notecią i Mikołaj Mamach - ZSP 3 w Nakle nad Notecią
III miejsce: Lena Kubacka - ZSP 4 w Nakle nad Notecią i Marta Małecka - ZSP 3 w Nakle nad Notecią

Nagrody wręczyła pani dyrektor ZSP3 Halina Lubiszewska oraz organizator zmagań konkursowych pani Alicja Borus.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy. Składamy również podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów tj. paniom: Beacie Taczyńskiej-Milczarek, Dagmarze Zemło-Deji i Brygidzie Majewskiej.

Konkurs był kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu "3Maj z patronem", który jest współfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierałę oraz Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Koordynatorkami projektu są Alicja Borus i Anna Kwasigroch.

materiał: Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)