Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

18 maja 2019

Konkurs z okazji Konstytucji 3 Maja. Wyłoniono najlepszych uczniów

fot. pow.

fot. pow.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyła się # kolejna edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Konstytucji 3 Maja.

Jego celem było propagowanie wiedzy o pierwszej konstytucji w Europie i wydarzeniach towarzyszących jej powstaniu. Uczestnicy zmagań konkursowych rozwiązywali test składający się 35 zadań zamkniętych i otwartych opartych m.in. na źródłach ikonograficznych, analizach fragmentów tekstu, wyciągania i formułowania wniosków przyczynowo-skutkowych.

Jury po sprawdzeniu prac ogłosiło następujące wyniki:
I miejsce: Julia Borakiewicz - ZSP 3 w Nakle nad Notecią
II miejsce: Agnieszka Bala - ZSP 4 w Nakle nad Notecią i Mikołaj Mamach - ZSP 3 w Nakle nad Notecią
III miejsce: Lena Kubacka - ZSP 4 w Nakle nad Notecią i Marta Małecka - ZSP 3 w Nakle nad Notecią

Nagrody wręczyła pani dyrektor ZSP3 Halina Lubiszewska oraz organizator zmagań konkursowych pani Alicja Borus.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy. Składamy również podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów tj. paniom: Beacie Taczyńskiej-Milczarek, Dagmarze Zemło-Deji i Brygidzie Majewskiej.

Konkurs był kolejnym działaniem realizowanym w ramach projektu "3Maj z patronem", który jest współfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierałę oraz Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Koordynatorkami projektu są Alicja Borus i Anna Kwasigroch.

materiał: Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)