Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty. Najlepsi zostaną nagrodzeni

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”#, to hasło przewodnie konkursu ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs dzisiaj rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

W ubiegłym miesiącu zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III z terenu powiatu nakielskiego. Hasło przewodnie brzmiało „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”.

Celem przedsięwzięcia było między innymi skierowani uwagi dzieci na zabawę inną niż tę, związaną z korzystaniem z komputera oraz sieci internetowej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a udział w nim wzięło ponad 300 dzieci z całego powiatu. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, ocenie podlegała między innymi samodzielność wykonania pracy, staranność, zgodność pracy z tematem przewodnim i kreatywność.

Wyniki konkurs przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I:
1 miejsce: Zofia Kobylarz – SP Mrocza
2 miejsce: Mateusz Lewandowski – SP Rozstrzębowo
3 miejsce: Emilia Malinowska – SP nr 2 w Szubinie Ponadto wyróżnienia zdobyli: Kornelia Mrotek – SP Kcynia, Patrycja Wiśniewska – SP Kcynia, Zofia Rogalska – SP Ślesin, Aleksandra Barańska – SP Ślesin, Stanisław Kant – SP Kcynia.

W kategorii klas II:
1 miejsce: Klara Szczepańska – SP Kcynia
2 miejsce: Anna Popielska – SP nr 2 Szubin
3 miejsce: Karina Banaszak – SP nr 2 Szubin Ponadto wyróżnienia zdobyli: Adrianna Borowska – SP Ślesin, Marcel Splitt – SP Mrocza, Zofia Andrzejewska – SP Kcynia, Mikołaj Królczyk – SP Kcynia.


W kategorii klas III:
1 miejsce: Olaf Kręgowski – SP nr 1 Szubin
2 miejsce ex aequo: Marcelina Hinc – SP nr 1 Szubin i Marika Nowak – SP Sadki
3 miejsce: Kacper Stępień – SP Kcynia
Ponadto wyróżnienia zdobyli: Krzysztof Kuliberda – SP Kcynia, Nicola Bankert – SP Witosław, Kinga Obrębska – SP Kołaczkowo, Mikołaj Kaczmarek – SP nr 2 Nakło.

Dla zwycięzców, wyróżnionych, jak i wszystkich dzieci biorących udział w konkursie przewidziano nagrody rzeczowe zakupione ze środków przekazanych przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, Szubina, Kcyni, Mroczy i Sadek. Nagrody te w najbliższych dniach policjanci dostarczą do szkół.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią


Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)