Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2023

Konkurs dla rodzin. Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe zostaną nagrodzone

fot. Szubiński Dom Kultury

fot. Szubiński Dom Kultury

Szubiński Dom Kultury ma przyjemność ogłosić konkurs #dla rodzin o tematyce świątecznej. W tym roku tematem przewodnim są szopki bożonarodzeniowe.

Organizator chcąc podtrzymywać tradycje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia ogłosił konkurs skierowany do rodzin zamieszkujących Gminę Szubin. Zadaniem uczestników jest stworzenie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej o minimalnych wymiarach 15x15x15 cm i maksymalnych 60x60x60 cm - kształt dowolny z zachowaniem wymiarów. Celem konkursu jest również zachęcenie do nawiązania bliższych relacji rodzinnych, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej jak i kształtowanie uczciwego współzawodnictwa. Uczestnikami konkursu mogą być rodziny składające się z co najmniej 1 dziecka i 1 osoby dorosłej. To właśnie wyraźny wkład pracy dziecka będzie między innymi brany przy ocenie prac przez komisję konkursową, w skład której wejdą plastycy i kulturoznawcy.

Prace z wypełnionym oświadczeniem można dostarczać do Szubińskiego Domu Kultury od 27 listopada do 8 grudnia br.. Podsumowanie wraz z wręczeniem nagród w konkursie odbędzie się 14 grudnia o godzinie 16:30 w SzDK.

Więcej informacji o konkursie w załączonym regulaminie.

Materiał: Paweł Pietroń / Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
Oswiadczenie_uczestnika_konkursu_Rodzinna_Szopka_Bozonarodzeniowa.pdf
regulamin_konkursu_rodzinna_szopka_bozonarodzeniowa.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)