Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 sierpnia 2015

Komplet punktów na wyjeździe

Doskonale spisali się w minioną niedzielę piłkarze Szubinianki, którzy w Ciechocinku pokonali Zdrój różnicą dwóch bramek. Dwa trafienia zaliczył Robert Jurek, a wynik otworzył Mirosław Obremski. To pierwsze zwycięstwo ekipy trenera Wiesława Stepczyńskiego w tym sezonie.

W Ciechocinku szubinianie nie tracili czasu. Już w 5` Mirosław Obremski wykorzystał dobre podanie od Przemysława Wesołka, dzięki czemu goście objęli prowadzenie. Miejscowi mieli doskonałą okazję na doprowadzenie do remisu. W 10`, za faul Kamila Zajdlewicza, sędzia podyktował rzut karny. Piłkarz Zdroju przestrzelił jednak karnego i wynik nie uległ zmianie. Gospodarze dopięli swego tuz przed przerwą i zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

Bohaterem drugiej połowy okazał się Robert Jurek, który rozwiał wszelkie wątpliwości, kto zgarnie komplet punktów. Najpierw w 54` wykorzystał asystę Marcina Wiśniewskiego, a w 83` rozegrał doskonalą, indywidualna akcje, którą zakończył posłaniem piłki do siatki. Przy stanie 1:2 gospodarze nie wykorzystali dogodnej sytuacji strzeleckiej, a chwile później Filip Paszkiet przegrał pojedynek z bramkarzem. Szubinianie odnieśli zasłużone zwycięstwo pod tężniami,.

Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik na wyjeździe – powiedział po meczu trener Szubinianki Wiesław Stepczyński. - Piłkarze byli niezwykle zmobilizowani. To prawidłowa reakcja na porażkę u siebie z Unią Janikowo tydzień temu. Teraz czekamy na Spartę Janowiec Wielkopolski – podsumował.

W środę szubinianie zmierzą się w Nakle z Czarnymi. Derbowy pojedynek zostanie rozegrany w ramach walki o Okręgowy Puchar Polski. Natomiast w sobotę podejmą Spartę Janowiec Wielkopolski. Początek spotkania o godz. 17.00.

Zdrój Ciechocinek - Szubinianka 1:3 (1:1)
Bramki: Mirosław Obremski, Robert Jurek (2)

Szubinianka Szubin: Karol Kobylarz, Damian Bogusz, Dominik Krawczyk (20` Kacper Klimowicz, 58` Filip Paszkiet), Dariusz Chojnacki, Kamil Zajdlewicz, Marcin Wiśniewski, Robert Jurek (90` Dawid Kowalkowski), Jakub Cegiełka, Mirosław Obremski (85` Sebastian Liszka), Michał Machowski i Przemysław Wesołek.

Oceń artykuł: 27 28