Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
11 października 2018

Koło fotograficzne. Zrobiono pierwsze zdjęcia camera obscura

fot: pow

fot: pow

Drugie zajęcia w ramach kółka fotograficznego odbyły się w czerwonej poświacie.

Na początku zajęć prowadzący zajęcia zakreślił przebieg wykonania zdjęcia i procesu wywołania negatywu. Po tej części zgasło światło białe, a pozostało wyłącznie czerwone. Uczestnicy zajęć załadowali swoje, wykonane w ubiegłym tygodniu aparaty, po czym wyszli na dwór celem wykonania zdjęć. Z naświetlonymi papierami wrócili do ciemni i wywołali negatywy, a proces pojawiania się obrazu na papierze wzbudził duże zainteresowanie młodych adeptów fotografii. Po wysuszeniu papieru przyszedł czas na ostatni punkt wykonania zdjęć czyli skan negatywów i zamiana ich na pozytywy, ukazując pełne oblicze wykonanych zdjęć. W galerii artykułu można zobaczyć kilka gotowych zdjęć, które powstały w ramach tych zajęć.

Materiał: Paweł Pietroń/Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Wypożyczalnia samochodów
Produkty instax
od 37,90PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)