Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Koło PZN na wycieczce w Inowrocławiu. Czekało na nich wiele atrakcji

fot.pow

fot.pow

W dniu 12 września 2018 roku Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Nakle zorganizowało wycieczkę do Inowrocławia.

O godzinie 8.00 wyruszyliśmy w drogę do Inowrocławia, gdzie po drodze zabraliśmy Panią Ulę, która była naszym przewodnikiem podczas całej wycieczki i w sposób rzeczowy, ale też z dużym poczuciem humoru opowiadała nam historię  Kujaw Zachodnich. Pierwszym miejscem jakim zwiedziliśmy była Kalwaria Pakoska, która zwana jest Kujawską Jerozolimą. W Inowrocławiu zwiedziliśmy  Kościół romański z XII w., Trakt Królewski, Muzeum Solnictwa oraz Instytut Polski Józefa Glempa. Na Starym Rynku, każdy miał czas wolny, na krótki odpoczynek. Na godzinę 14.30. udaliśmy się na obiad oraz kawę i ciasto. Posileni i radośni wyruszyliśmy razem do słynnego Parku Uzdrowiskowego, gdzie spacerowaliśmy alejkami korzystając z dobrodziejstw tego pięknego miejsca. Towarzyszył nam zaproszony przez nas gość, Prezes Koła PZN w Inowrocławiu. W Pijalni Wód Mineralnych można było skosztować wody Inowrocławianki, odpocząć w Palmiarni, a także zrobić sobie zdjęcie na ławeczce przy pomniku Teściowej. Humory wszystkim dopisywały, zmęczeni ale radośni i pełni nadziei wracaliśmy do domu. Pogoda podczas wyjazdu była słoneczna, aż żal było wracać. Kierowca pełen humoru bezpiecznie nas dowiózł na miejsce i z powrotem. Wycieczka dofinasowana ze środków PFRON.

Autor: Alicja Wiechowska


Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)