Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2020

Koleżeński Bieg Pamięci 1920-2020. Uczestnicy odwiedzili historyczne miejsca

fot. MM

fot. MM

Niedzielny Koleżeński Bieg Pamięci był jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom # 100-lecia powrotu Nakła do Macierzy. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 7-kilometrową trasę.

Bieg rozpoczął się na ul. J. Hallera, nieopodal Noteci. Miejsce to nie jest przypadkowe, bowiem równo 100 lat temu przez most na rzece do Nakła wkroczyło polskie wojsko. Tuż przed rozpoczęciem biegu, dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskie Tomasz Pasieka w skrócie przedstawił wszystkim uczestnikom miejsca pamięci związane z rocznicą odzyskania niepodległości, które grupa licząca ok. 20 biegaczy odwiedziła podczas całego biegu.

Pierwszymi przystankami okazały się: Pomnik Wdzięczności Wojsku Polskiemu posadowiony na rynku oraz tablice poświęcone Antoniemu Nadskakule. Uczestnicy biegu odwiedzili także wieżę widokową w Parku J. Sobieskiego oraz grób Powstańców Wielkopolskich. Bieg zakończył się w tym samym miejscu, gdzie się rozpoczął, czyli na ul. J. Hallera. Miał on charakter towarzyski, a biegacze przemierzali wyznaczoną przez Tomasza Pasiekę trasę chodnikami, z zachowaniem zasad ruchu drogowego.

Oceń artykuł: 21 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Botox
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)