Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2018

Kolejny sukces braci Jagodzińskich. Doskonałe wyniki na koniec roku

fot. powierzone

fot. powierzone

Alan i Olaf Jagodzińscy zostali laureatami Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego # „Tu Powstała Polska” w Gnieźnie, w kategorii wiekowej do lat 14.

Zawody rozpoczęły się w piątek, 28 grudnia w Gnieźnie i trwały do niedzieli, 30 grudnia. Wzięło w nich udział blisko 70 szachistów z różnych rejonów Polski. Nie zabrakło zawodników z klubów szachowych z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, białostockiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego czy pomorskiego.

W kategorii do lat 14 na podium stanęli bracia Jagodzińscy z Miastowic, reprezentujący LKS Chrobry Gniezno. Pierwsze miejsce zajął Alan. Tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Olaf. Trzecie miejsce przypadło Stanisławowi Borkowskiemu z Klubu MKS przy MDK Trzcianka. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Sportowy Chrobry Gniezno.

Szachiści z gminy Kcynia zakończyli 2018 rok z doskonałym wynikiem. Ogólnopolski turniej w Gnieźnie był wyjątkowo pomyślny szczególnie dla młodszego z braci Jagodzińskich - Alana. W niedzielę uzyskał on bowiem normę na drugą kategorię szachową. Tytuły i kategorie szachowe przyznawane są dożywotnio przez Komisję Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego (w przypadku kategorii centralnych) oraz przez komisje wojewódzkie (w przypadku kategorii okręgowych).

materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 19 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)