Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 marca 2018

Kolejny dzień pełen wrażeń. Zakończyła go wizyta w kawiarni

fot. powierzone

fot. powierzone

Piąty dzień naszych praktyk zawodowych rozpoczęliśmy wizytą w Cebelarski Center Gorenjskie, # gdzie pokazano nam proces pozyskiwania i przetwarzania miodu.

Mieliśmy okazję zaprezentować nasze talenty artystyczne, każdy własnoręcznie przygotował świeczkę z wosku pszczelego. Podziwialiśmy tradycyjne dla tego terenu geograficznego ule, na których znajdowały się panele- wloty do uli z rysunkami o tematyce religijnej lub żartobliwej.

Następnie wybraliśmy się do wielopokoleniowego gospodarstwa rolnego, zajmującego się produkcją i przetwórstwem mleka. Oprowadzono nas po farmie, na której mogliśmy zobaczyć hodowane tam zwierzęta. Miłą niespodzianką była degustacja jogurtów, serów oraz ciast przygotowanych przez gospodarzy. Drugą część dnia spędzaliśmy zwiedzając Bled, znajduje się tam jeden z najstarszych zamków w Słowenii. Zobaczyliśmy m.in. muzeum, a z zamkowego tarasu mogliśmy podziwiać jezioro Bled i wyspę, na której znajduje się kościół.

Istnieje legenda, według której przyszły Pan Młody musi wnieść swoją ukochaną po 99 schodach na szczyt wieży kościoła, jest to forma przypieczętowania ich miłości.

Dzień zakończyliśmy słodkim akcentem, całą grupą wybraliśmy się do kawiarni, gdzie mieliśmy okazję spróbować regionalne kremówki i ciastka.

Ciekawostką dnia jest to, że w zeszłym roku pewien Austriak wyłowił z jeziora Bled 2,5 metrową rybę.

materiał: Weronika Stopa

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)