Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

10 września 2019

Kolejne zebranie wiejskie. Budowa chodnika priorytetową inwestycją

fot. MM

fot. MM

9 września w świetlicy wiejskiej w Chwaliszewie zorganizowano zebranie wiejskie, #podczas którego mieszkańcy podzielili fundusz sołecki na 2020 rok. Obecne na zebraniu osoby poruszyły również kilka spraw dotyczących ich miejscowości.

Sołtys Ewa Tomaszek po przedstawieniu sprawozdania z realizacji funduszu sołeckiego na rok 2019, odczytała propozycje podziału pieniędzy na rok przyszły, które zostały jednogłośnie przyjęte przez zgromadzone w świetlicy osoby. Tam samym fundusz sołecki Chwaliszewa na rok 2020 prezentuje się następująco:

Kolejny etap budowy chodnika wraz z krawężnikami – 13 tys. zł
Utrzymanie lokalnych dróg – 1 tys. zł
Utrzymanie terenów zielonych w tym plac zabaw – 1 tys. 600 zł
Umowy zlecenia – 1 tys. 200 zł
Fundusz integracyjny – 1 tys. 800 zł
Utrzymanie świetlicy wiejskiej – 700 zł
Doposażenie OSP Chwaliszewo – 2 tys. zł
Doposażenie świetlicy wiejskiej – 318 zł
Śmieci – 380 zł
Szambo – 200 zł
Czynsz – 1 tys. 476 zł

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy rozmawiali m.in. o ewentualnej zmianie lokalizacji placu zabaw oraz reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich. Mieszkańcy pytali też, kiedy w Chwaliszewie zostanie wykonana siłownia zewnętrzna. Sporym problemem dla osób korzystających ze świetlicy jest często pojawiający się kłopot z dostawą energii. – Bezpieczniki często nie wytrzymują i w środku imprezy potrafi zabraknąć prądu – powiedziała jedna z osób uczestniczących w zebraniu. Nie zabrakło również tematu związanego z budową chlewni. Burmistrz Marek Szaruga zapoznał mieszkańców z aktualnymi informacjami dotyczącymi tej inwestycji.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Modne aranżacje
Botox
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meble łazienkowe
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)