Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 września 2019

Kolejne zebranie wiejskie. Budowa chodnika priorytetową inwestycją

fot. MM

fot. MM

9 września w świetlicy wiejskiej w Chwaliszewie zorganizowano zebranie wiejskie, #podczas którego mieszkańcy podzielili fundusz sołecki na 2020 rok. Obecne na zebraniu osoby poruszyły również kilka spraw dotyczących ich miejscowości.

Sołtys Ewa Tomaszek po przedstawieniu sprawozdania z realizacji funduszu sołeckiego na rok 2019, odczytała propozycje podziału pieniędzy na rok przyszły, które zostały jednogłośnie przyjęte przez zgromadzone w świetlicy osoby. Tam samym fundusz sołecki Chwaliszewa na rok 2020 prezentuje się następująco:

Kolejny etap budowy chodnika wraz z krawężnikami – 13 tys. zł
Utrzymanie lokalnych dróg – 1 tys. zł
Utrzymanie terenów zielonych w tym plac zabaw – 1 tys. 600 zł
Umowy zlecenia – 1 tys. 200 zł
Fundusz integracyjny – 1 tys. 800 zł
Utrzymanie świetlicy wiejskiej – 700 zł
Doposażenie OSP Chwaliszewo – 2 tys. zł
Doposażenie świetlicy wiejskiej – 318 zł
Śmieci – 380 zł
Szambo – 200 zł
Czynsz – 1 tys. 476 zł

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy rozmawiali m.in. o ewentualnej zmianie lokalizacji placu zabaw oraz reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich. Mieszkańcy pytali też, kiedy w Chwaliszewie zostanie wykonana siłownia zewnętrzna. Sporym problemem dla osób korzystających ze świetlicy jest często pojawiający się kłopot z dostawą energii. – Bezpieczniki często nie wytrzymują i w środku imprezy potrafi zabraknąć prądu – powiedziała jedna z osób uczestniczących w zebraniu. Nie zabrakło również tematu związanego z budową chlewni. Burmistrz Marek Szaruga zapoznał mieszkańców z aktualnymi informacjami dotyczącymi tej inwestycji.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meble młodzieżowe systemowe
Botox i wypełniacze
Sprawdzanie geometrii kół
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sprawdzanie geometrii kół
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)